Angle down Atgal

L. Matjošaitytė: rinkimų rezultatai verčia galvoti apie atskirą apygardą užsienyje balsuojantiems lietuviams

Komentuodama artėjantį Prezidento rinkimų antrąjį turą, kuris vyks kartu su Europos Parlamento (EP) rinkimais, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė mano, kad Prezidento rinkimai gali nustelbti EP rinkimus. Kartu, teigia VRK pirmininkė, Prezidento pirmojo turo rezultatai verčia rimtai susimąstyti apie atskiros apygardos užsienyje balsuojantiems lietuviams steigimą.

„Matyt, Prezidento rinkimai, valstybės vadovo rinkimai mums, Lietuvoje gyvenantiems piliečiams, yra svarbesni ir, kad ir kaip mes informuotume visuomenę, kiek mes informacijos apie Europos Parlamento rinkimus jiems pateiktume, turbūt natūralu, kad valstybės vadovo rinkimai bus numeris vienas“, - „Žinių radijui“ sakė L. Matjošaitytė, pridurdama, kad VRK iš savo pusės padarys viską, kad rinkėjai būtų gerai informuoti.

Komentuodama didesnį, nei įprasta, aktyvumą dalyvaujant Lietuvos prezidento rinkimuose pirmajame etape, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė džiaugiasi, kad žmonės tampa sąmoningesni.

„Tos tendencijos rodo, kad balsavimas ir dalyvavimas rinkimuose tampa savotiška mada, ir labai madinga, ir smagu, ir tai yra garbė dalyvauti rinkimuose ir pasididžiuoti, ir pasisakyti, su savo kolegomis aptarti, kad aš dalyvavau, aš pareiškiau savo valią, aš nesėdėjau namuose galbūt ant sofos“, - teigė ji.

Rekordinis užsienyje gyvenančių rinkėjų aktyvumas, pasak VRK pirmininkės, taip pat džiugina.

„Seimo Rinkimų įstatymas numato, kad, jeigu per Seimo rinkimus balsuoja atitinkamas skaičius rinkėjų, gali tokie rinkėjai pretenduoti į savo atskirą, užsienio piliečiams skirtą apygardą, tai, matyt, ir tai lemia (aktyvumą. - ELTA), ir jeigu tos tendencijos išliks ir per2020 metų Seimo rinkimus, mes turėsime grįžti prie diskusijų dėl atskiros apygardos užsienyje balsuojantiems Lietuvos Respublikos piliečiams“, - samprotavo L. Matjošaitytė.

ELTA primena, kad antrasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 d. kartu su Europos Parlamento rinkimais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite