Angle down Atgal

L. Matjošaitytė: Konstitucijos pakeitimas dėl pilietybės yra nepriimtas

Preliminariai laikytina, kad pilietybės išsaugojimo referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įvyko, tačiau sulaukė per mažai rinkėjų palaikymo, ir pakeitimas yra nepriimtas. Referendumas dėl Konstitucijos 55-ojo straipsnio pakeitimo, siūlantis sumažinti Seimo narių skaičių, laikytinas neįvykusiu, kadangi referendume nedalyvavo reikalingas skaičius rinkėjų.

Tai pirmadienį spaudos konferencijoje Seime pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

VRK duomenimis, referendume dėl Konstitucijos 12-ojo straipsnio pakeitimo turėjo teisę balsuoti 2 457 055 rinkėjai, dalyvavo - 1 291 930 (52,58 proc.).

Referendume dėl Konstitucijos 55-ojo straipsnio pakeitimo turėjo teisę balsuoti 2 457 056 (47,90 proc.), dalyvavo - 1 160 862 (47,25 proc.).

VĮ „Registrų centras“ duomenimis, 2019 m. Respublikos prezidento rinkimuose ir referendumuose negalėjo balsuoti 3 940 asmenų, kurie pripažinti neveiksniais rinkimų teises ribojančiose srityse.

Referendumo įstatymas numato, kad referendumui teikiamas Konstitucijos 12-ojo straipsnio pakeitimas būtų laikomas priimtu tik tuo atveju, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašą.

O referendumui dėl Konstitucijos 55-ojo straipsnio pakeitimo teikiamas klausimas būtų laikomas priimtu tuo atveju, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašą.

Galutinius referendumų rezultatus VRK planuoja patvirtinti per 4 dienas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite