Angle down Atgal

L. Kasčiūnas apie migrantų krizę: svarstomas nepaprastosios padėties įvedimas, sienų uždarymas

Siekiant suvaldyti migrantų krizę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad svarstytinas yra nepaprastosios padėties įvedimas tam tikruose šalies regionuose, sienų su Latvija ir Lenkija uždarymas.

„Nepaprastosios padėties įvedimo galimybė tam tikrose  regionuose, išsaugant politines laisves ir visa kita, galima kaip opcija, karinės teritorijos paskelbimas prezidento dekretu – irgi galima opcija. Tai yra opcijos, kurias reikia svarstyti“, – antradienį Seime žurnalistams  sakė L. Kasčiūnas.

Jo nuomone, sienos kontrolės su Lenkija ir Latvija uždarymas irgi yra variantas, tačiau tai turėtų svarstyti Vyriausybė.

„Jos tikslas yra parodyti, nusiųsti žinią, kad čia atėjęs į Europą nenuvažiuosi. Kaip variantas visą laiką jis yra ir turi būti, o svarstomas klausimas Vyriausybėje“, – sakė L. Kasčiūnas.

Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis mano, kad kai kuriose Lietuvos vietose dėl iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų sukeltos krizės gali neišvengiamai prireikti įvesti nepaprastąją padėtį, primena ELTA.

„Tai turi būti diskusija su politinėmis partijomis, su politinių partijų, frakcijų lyderiais. Ir jeigu mes apsisprendžiame, kad toks režimas yra neišvengiamas, o aš tikrai manau, kad mes prie to artėjame, kad jis bus neišvengiamas, tai reikia visuomenei paaiškinti, ką tai duotų“, – antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Skvernelis.

Jo nuomone, tai neturėtų apimti visos šalies teritorijos, taip pat neturėtų būti varžomos politinės teisės ir laisvės.

Opozicijos lyderio teigimu, tam tikrose Lietuvos vietose įvesta nepaprastoji padėtis padėtų mobilizuoti valstybės ir savivaldos resursus ir užtikrinti valstybės sienų neliečiamumą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite