Angle down Atgal

Pakruojo kultūros centras kviečia į operą „Tarnaitė ponia“

Rugsėjo 17 d. 18.00 val. kviečiame visus į keliaujančią operą, kurią miestui dovanoja Pakruojo Rotary klubas.

Operos sunkvežimis – nauja meninė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) kūrėjų idėja, kuria siekiama su operos žanru supažindinti kuo platesnę auditoriją, atokiausiuose Lietuvos kampeliuose. Šis projektas dar vienas iššūkis minint Lietuvos operos 100-metį ir pradedant naują Operos teatro, kaip institucijos Lietuvoje etapą.

Keliaujančio teatro idėja gimė dar XIII a. Jau tuomet po Europos miestelius keliavo trupės klajoklės ir pristatinėjo savo kūrybą miesto aikštėse iš arkliais pakinkytų vežimų.

Kaip žinia, į LNOBT negali atvykti dauguma Lietuvos gyventojų. Vieni neatvyksta dėl finansų trūkumo, kiti turi nuostatą, kad aukštajam menui priskiriamas operos žanras, jiems gali būti sunkiai suvokiamas.

LNOBT kūrėjai ir atlikėjai, keliaujančios operos projektu, sieks parodyti paprastam šalies gyventojui, kad Operos klausymas gali būti žavus ir patrauklus laisvalaikio praleidimo laikas. Sunkvežimis, kuriame bus sumontuota operos scenografija, kartu su atlikėjais keliaus po visą Lietuvą. Atvykus į miestą ar miestelį, atsivėrus sunkvežimio priekabą, žmonės pamatys didelės scenos atitikmenį, gerokai mažesniame formate. Žmonėms, neišeinant iš jiems įprastos aplinkos, neįsipareigojant laikytis griežtų teatre buvimo taisyklių, bus pasiūlyta pažiūrėti ir išklausyti Giovanni Battistos Pergolesi komišką operą „Tarnaitė ponia“.

Operos režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė – Sigita Šimkūnaitė, kostiumus kuria Ugnė Tamuliūnaitė, solistai ir muzikantai – LNOBT kolektyvas.

REGISTRACIJA Į RENGINĮ BŪTINA el. paštu info@pakruojokc.lt (registracijoje nurodykite vardą, pavardę, telefono nr. ir adresą).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite