Kviečiame į gedulo ir vilties dienos atminties renginius (papildyta)

Panevėžys
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Biržų rajono savivaldybė dalijasi informacija apie Gedulo ir vilties dienos renginius.

Birželio 14 d. (ketvirtadienis)

18.00 val. susirinksime Šv. Mišioms Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

19.00 val. eidami Rotušės, Kęstučio gatvėmis link trėmimų vietos – buvusios geležinkelio stoties Kęstučio g. – trumpam stabtelsime prie tremtinių namų.

19.30 val. vieningai mūru sustoję prie koplytstulpio tremtiniams giedosime tautos himną, padėsime gėles, degsime atminimo žvakes, sakysime atminimo kalbas.

20.00 val. nuskambės „Išvežtųjų giesmės“, meninė kompozicija, parengta tremtinių palikuonių ir giminaičių.

„Didžiausias skanėstas – duonos riekelė“ (Aleksandras ir Adelė Kupriai). Vakarienės (agapės) metu pabendrausime, dainuosime savo tėvynės dainas, įsiamžinsime 100-mečio fotografijoje.

Gerbiami tremtiniai, šią išskirtinę ir atmintiną dieną pakvieskite savo vaikus, anūkus, proanūkius, giminaičius, šeimos draugus ir bičiulius, mielus širdžiai pažįstamus pasibūti kartu.

JEI ŠIĄ DIENĄ PAJUSIME BUVIMO KARTU GALIĄ, NEBUS JĖGOS, KURI PALAUŽTŲ. MUS JUNGIA NEATŠAUKIAMA TIESA - ESU TREMTIES VAIKAS.TEBŪNIE TAI PERDUOTA PER KRAUJĄ, ATMINTĮ, PER ŠIRDĮ.

Perduokite naujai kartai savo liudijimus, tai ką patys patyrėte, išgyvenote ar girdėjote. Tegul jūsų atžalos taps trauminės istorijos atminties saugyklomis. Įdėmiai žvelgdami į savo šalies ir giminės istoriją, jie atpažins giminės kodą lyg raktinį žodį – paženklinti – tremties žyme...

Birželio 15 d. (penktadienis)

14.00 val. Tradicinis susitikimas Užušiliuose prie paminklo mokytojams tremtiniams.

Organizatoriai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Biržų skyrius, Biržų rajono savivaldybė, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Lietuvos šaulių sąjungos Biržų kuopos šauliai, Biržų kultūros centras

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, kartu būti kviečia ir „Misija Sibiras“. Šią dieną 11 val. 59 min. kviečiame pradėti Visuotine tylos minute. Jos metu visi su savo šeimomis, draugais, kolegomis kviečiami minutei stabtelėti, prisiminti tremtinių ir politinių kalinių istorijas bei likimus, ir tokiu būdu pagerbti negrįžusiųjų atminimą. Kviečiama į Visuotinę tylos minutę pasižiūrėti nauju kampu, ir kartu ją paversti visuotiniu ir masišku reiškiniu, prie kurio prisijungti būtų patrauklu ir reikšminga kiekvienam.