Angle down Atgal

Kviečia į konferenciją apie darnaus judumo Molėtų savivaldybėje ateitį

Molėtų rajono savivaldybė planuoja rengti darnaus judumo plano sprendinius ir pasinaudoti galimybe strategiškai planuoti savivaldybės judumą bei pasirengti ilgalaikę strategiją, kurios tikslas spręsti Molėtams kylančius susisiekimo iššūkius, įgyvendinti pasaulinius ekologiškumo reikalavimus bei padaryti Molėtus patogius judėti ir vietos gyventojams, verslo įmonių darbuotojams, moksleiviams, studentams, gydymo įstaigų darbuotojams, ligoniams,  ir miesto svečiams.

Taikant naujausius transformuojančius metodus, Savivaldybė viliasi rasti bendrus sąlyčio taškus ir principus, vadovaujantis kuriais būtų identifikuotos ateities Molėtų savivaldybės ilgalaikės viešojo transporto ir judumo kryptys bei konkretūs projektai ateities fondų finansavimui.

Jeigu Jūs asmeniškai aktyviai dalyvaujate Molėtų bendruomenės gyvenime, esate arčiausiai gyventojų ir geriausia žinote judumo ir viešojo transporto poreikius, galite prisidėti prie judumo sistemos planavimo ir jos įgyvendinimo. Jūsų žinios ir patirtis bei nuomonė, įžvalgos ir pasiūlymai yra ypač svarbūs.

Gyventojai kviečiami asmeniškai sudalyvauti procese, kurio tikslas – pasidalinti  savo žiniomis, patirtimi, nuogąstavimais, lūkesčiais dėl esamos Molėtų savivaldybės viešojo transporto  sistemos bei ateities sistemos sėkmės prielaidų bei krypčių ir galimų projektų.

Bendrai kurti Savivaldybės judumo ateitį, įgyvendinti scenarijams ir projektams bus taikoma pažangi metodika – unikalus strateginio planavimo metodas, kurį visame pasaulyje naudoja šimtai bendruomenių ir organizacijų, savivaldybių ir valstybių. Šis metodas leidžia įvairių asmenų grupėms (šiuo konkrečiu atveju savivaldybės merui, tarybos nariams, administracijos atstovams, valstybinių ir savivaldybių įmonių, verslininkų, gyventojų ir bendruomenių, kitų institucijų, ekspertų, verslų atstovams): 1) nusistatyti bendrą tikslą, scenarijus ir kryptis, 2) prisiimti atsakomybę už veiksmus ir 3) ugdyti įsipareigojimą esamą tikslą įgyvendinti.  Tai ateities metodai, kurie Jums pravers ateityje politikoje. Jie jau Lietuvoje pradėti taikyti miestų vizijos scenarijų formavimui „iš apačios", įtraukiant iki 5000 miesto gyventojų.

Susirinkimas įvyks rugsėjo 18 d. 10:00 - 16:00 Molėtų kultūros centro patalpose.

Apie Jūsų galimybes dalyvauti susirinkime prašoma informuoti Paulių Valentinavičių, Molėtų rajono savivaldybės mero patarėją, tel.: 8 675 96432, el. paštas: paulius.valentinavicius@moletai.lt arba renginio fasilitatorę Liną Šleinotaitę-Kalėdę (lina@ekokonsultacijos.lt). Jei iškils klausimų dėl proceso ar kitų susirinkimo detalių, galima kreiptis mob. 8 685 59558. Su užsiregistravusiais artimiausiu metu asmeniškai susisieks fasilitatorė ir pristatys procesą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite