Kviečia dalyvauti aplinkos tvarkymo konkurse

Vilnius
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kaip ir kasmet, Švenčionių rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį organizuoja aplinkos tvarkymo konkursą ir kviečia daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijas, įstaigas, įmones ir privačių valdų savininkus dalyvauti gražiausios aplinkos tvarkymo konkurse.
Konkurso tikslas – skatinti miesto ir kaimo gyventojus, įmonių ir įstaigų vadovus puoselėti savo gyvenamąją ir darbo aplinką, ugdyti gamtos tausojimo įgūdžius, gyventojų kūrybiškumą, grožio suvokimą, skleisti gerąją aplinkos tvarkymo patirtį.

Komisija laukia pasiūlymų el. paštu zemes.ukis@svencionys.lt, rasa.cibiriene@svencionys.lt arba tel. (8 387) 66366.
Konkurso nugalėtojai rugsėjo mėnesio pabaigoje bus paskelbti ir apdovanoti kasmetinėje rajono Rudens kermošiaus šventėje.

Sodybų, kaimo gyvenamųjų, daugiabučių namų, organizacijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų teritorijos vertinamos vadovaujantis šiais kriterijais:
1. Racionalus namų valdos žemės sklypo panaudojimas – sodo, daržo, gėlynų, žaliųjų vejų, pastatų, poilsio zonų, aikštelių ir ūkinės zonos išdėstymas.
2. Želdinių būklė – augalijos įvairumas, vešlumas, dekoratyvumas, sodo, daržo, gėlyno sutvarkymas ir priežiūra, sodybos ribų apželdinimas.
3. Sodybos originalumas – pastatų išorinis sutvarkymas, etnografijos, mažosios architektūros elementų panaudojimas: pavėsinių, poilsio, vaikų žaidimų aikštelių, vandens baseinėlių, šulinių, tvorelių, vartų ir vartelių originalus įrengimas.
4. Specialiosios paskirties objektų – gandralizdžių, inkilų, lesyklėlių įrengimas ir priežiūra, bitynų sutvarkymas.
5. Aplinkos švara ir tvarka, bendro naudojimo objektų – pakelių, ūkinių pastatų sutvarkymas, mėšlidžių, komposto duobių, nuotekų surinkimo, šiukšliadėžių ir lauko tualetų – tvarkingumas.

Seniūnijų teritorijos vertinamos vadovaujantis šiais kriterijais:
1. Seniūnijos administracinio pastato aplinka – teritorijos privalumų panaudojimas, gamtosaugos reikalavimų vykdymas.
2. Vandens telkinių, parkų ir želdynų būklė – ekologijos bei želdynų apsaugos ir tvarkymo reikalavimų vykdymas, poilsio zonų įrengimas, kraštovaizdžio ypatumų panaudojimas.
3. Seniūnijos gyventojų naudojamų pliažų ir maudymosi vietų sutvarkymas.
4. Sąlygų turistams ir poilsiautojams apsistoti sudarymas.
5. Bendros paskirties pastatų, kelių, pakelių būklė ir sutvarkymas.
6. Mažosios architektūros – kryžių, koplytstulpių, stogastulpių – būklė, jų teritorijų apželdinimas.
7. Piliakalnių, kapinių (veikiančių ir neveikiančių) ir memorialinių vietų sutvarkymas.