Angle down Atgal

Kviečia aplankyti Zarasų krašto medines bažnyčias

Ar žinote, kiek Zarasų krašte yra išlikusių medinių bažnyčių? Į šį klausimą atsakysime rugsėjo 15–19 dienomis minint Europos paveldo dienas ir vykdydami Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos iš dalies remiamą projektą ,,Aplankykime Zarasų krašto medines bažnyčias“.

Rugsėjo 18 d. 11 val. kviečiame norinčiuosius vykti į Smalvas, kur ekskursijos dalyviai susipažins su 1857 m. statytos Smalvų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčios istorija, pamatys Kazimiero Gorackio tapytą Dievo Motinos Rožančinės paveikslą. Iš Smalvų vyksime į Tilžę, kur aplankysime 1928 m. statytą Tilžės Švč. Mergelės Marijos Karalienės bažnyčią. Paskutinė ekskursijos stotelė – 1928 m. pastatyta Turmanto Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia.

Rugsėjo 19 d. 10 val. kviečiame norinčiuosius vykti į 1650 m. pastatytą Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią. Ją gabių meistrų rankos surentė naudojant tik kirvį, o durų lentų sutvirtinimui – kaltinius vinis. Bažnyčios interjeras įrengtas 1713 m. Jame gausu vertingų baroko stiliaus puošmenų: bareljefų, horeljefų, skulptūrų, spirališkų kolonų, originalios medinės ornamentikos. Varpinė čia stovi nuo XVII a. vidurio. Nuo 1808 m. bažnyčia priklauso katalikams. Susipažinę su Stelmužės bažnyčios istorija keliausime į 1786 – 1787 m. Pranciškaus Molio lėšomis statytą, o 1891 m. brolių Jono ir Pranciškaus Prūsokų lėšomis išdekoruotą ir atnaujintą Imbrado Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią. Iš čia pasuksime į Avilius, kur apžiūrėsime Avilių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią ir išgirsime jos net 1712 m. siekiančią pastatymo istoriją. Paskutinis šios ekskursijos objektas – Antazavės Dievo Apvaizdos bažnyčia, pastatyta 1794 m. dvaro savininkės Kunigundos Valavičiūtės-Pliaterienės rūpesčiu.

Visus norinčiuosius dalyvauti rugsėjo 18 ir 19 d. išvykose prašome registruotis tel. 838552596 arba elektroniniu paštu pavaduotoja@zarasumuziejus.lt. Registracija iki rugsėjo 17 d.

Informacija tel. 838552596 .

Išvykstame nuo Zarasų krašto muziejaus (D. Bukanto 20).

Ketinančius registruotis į ekskursijas informuojame, kad dėl COVID-19 viruso pavojaus ekskursijos metu bus privaloma dėvėti apsauginę kaukę.

Daiva Juškienė, projekto vadovė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite