Angle down Atgal

Kvie­ti­mas tap­ti pi­lig­ri­mais

2020-ie­ji yra pa­skelb­ti Šv. Jo­no Pau­liaus II me­tais. Šv. Jo­nas Pau­lius – as­me­nybė, tu­rin­ti tvirtą au­to­ri­tetą tarp skir­tingų kon­fe­sijų, re­li­gijų, pa­žiūrų, se­ku­lia­rio­jo pa­sau­lio at­stovų. Šis po­pie­žius visą sa­vo tar­nystės lai­ko­tarpį bu­vo ir sa­vo­tiš­kas tai­kos bei švie­sos sim­bo­lis.

Tačiau jo gimimo 100-mečio minėjimas sutapo su vienu didžiausių pasimetimų nūdienos visuomenėje. Plintantis virusas, pandemija, saviizoliacija – visa tai kėlė ir vis dar kelia žmonėms nerimą. Tad mus apėmusioje tamsos migloje Šiluvos šventovė drauge su Kauno arkivyskupija bei Raseinių rajono savivaldybe kvietė skleisti šviesiąją žinią, kaip popiežius visą gyvenimą skleidė ją mums, uždegant virtualųjį „Šviesos žemėlapį“. Šiluvos šviesa gali imti ir pasklisti ne tik iš kompiuterio ekranų.

Prieš daugiau nei keturis šimtmečius Šiluvoje apsireiškusi Mergelė Marija verkdama kalbėjo: „Verkiu dėl to, kad prieš tai šioje vietoje buvo garbinamas mano Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama.“ Šiandien pandemija mus sustabdė, o mes siūlome grįžti į geresnes gyvenimo vėžes: imkime ir nustokime arti, skirdami laiko sau ir patirdami gyvąją piligrimystę.

Todėl birželio savaitgalius galima praleisti nebe virtualiai, o vykstant į tikras piligrimines keliones – vyrams, moterims, šeimoms, jaunimui. Gyvoji piligrimystė – tai ne tik keliavimas, bet ir patyrimas, ramybės ieškojimas, savęs pažinimas artimiausioje ir pasaulio aplinkoje. Tai kultūros, tikėjimo ir vilties kelias į vėl atnaujinamą tikrąją mūsų bendrystę piligriminiame kelyje.

„Esame įpratę grožėtis didingais bažnyčių pastatais, tačiau negalime pamiršti, jog Bažnyčia – tai keliaujanti Dievo tauta. Užtrukęs karantino laikas mus pristabdė, tačiau žmogus negali plaukti pasroviui, nes yra sukurtas iššūkiams. Neleiskite, kad prastovos taptų pragulomis! Kviečiu priimti gyvos piligrimystės iššūkį ir keliauti į Šiluvą!“ – sako vyskupas A. Jurevičius.

Birželio 6 d., Tėvo dienos išvakarėse, organizuojamas pirmasis gyvosios piligrimystės žygis vyrams maršrutu Betygala–Šiluva. Birželio 13 d., kuri yra ir Mergelės Marijos diena, piligriminis žygis iš Lyduvėnų į Šiluvą skiriamas moterims, o birželio 20 d. į žygį maršrutu Tytuvėnai–Šiluva bus kviečiamos šeimos. Neįvykus Lietuvos jaunimo dienoms, jaunimas drauge pakeliauti su savo bendraamžiais galės birželio 27 d. Visą informaciją apie šios piligrimystės žygius galima rasti www.siluva.lt.

Nenuostabu, jog 2020-ieji metai mus vis labiau skatina suvokti, jog kelionė į save gali tapti vienu iš brangiausių įvykių ir prisiminimų. Mes taip skubėjome savo gyvenime, kuriame vienu ar kitu keliu visi pasiekiame tą patį tikslą, jog kartais pamiršdavome mėgautis pačiu ėjimu. Tobulėjantys išmanieji įrenginiai, kompiuteriai, fotoaparatai, viena už kitą gražesnės nuotraukos bei vis daugiau filtrų funkcijų, programėlių pripildytas telefonas skatino mus demonstruoti gyvenimą, tačiau ne visada jį gyventi.

Šv. Jonas Paulius II buvo piligrimas, skleidžiantis ne tik tikėjimo, bet ir vilties ir šviesos žinią pasauliui. Šiluvos šventovė, Kauno arkivyskupija ir Raseinių rajono savivaldybė kviečia prisijungti ir drauge atrasti gyvosios piligrimystės reikšmę savo gyvenime.

Siluva.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite