Angle down Atgal

Kvadratinis miestas išeina iš savo kvadrato

Rugpjūčio 9 d. nuo 18 val. Tauragėje vyks audiovizualinių menų festivalis KVADRATU. Regione to, ką ruošia muziejininkai, iki šiol nebuvo. Organizatoriai kviečia ne tik tauragiškius, bet ir miesto svečius „išeiti iš savo kvadrato“ ir pasinerti į meno sūkurį. Rugpjūčio 9 d. nuo 18 val. Tauragėje vyks audiovizualinių menų festivalis KVADRATU. Regione to, ką ruošia muziejininkai, iki šiol nebuvo. Organizatoriai kviečia ne tik tauragiškius, bet ir miesto svečius „išeiti iš savo kvadrato“ ir pasinerti į meno sūkurį.

Nuo Vytauto laikų Tauragė paliko pasienio miestu prie Jūros… upės. Čia visuomet aktyviai vykdavo ekonominiai ir kultūriniai mainai daiktais bei idėjomis. Jeigu žvelgsite į Tauragės žemėlapį dabar, tikriausiai nustebsite. Idealaus stačiakampio formos centras, o jame - kvadratinė Tauragės pilis. Kvadratiškumas užprogramuotas tiesiog miesto genuose!

Pilyje įkurtas Tauragės krašto muziejus “Santaka” rugpjūčio 9 d. rengia inovatyvų audiovizualinio meno ir medijų festivalį KVADRATU. Neseniai atverti Tauragės pilies rūsiai, virtę menėmis, stebina radikaliomis tranformacijomis. Festivalis vyktų menėse, pilies kiemelyje, fotogalerijos bokšte. Ketinama įveiklinti Tauragės moksleivių kūrybos centro erdves, kur statybos darbų sukūryje atsitiktinai atrastos autentiškos XIX a. arkos ir ano laikmečio dažų sluoksniai. Penkios festivalio veiksmo erdvės - tokia atmosfera duos daug laisvės interpretacijoms ir vidinei kūrybai.

Tauragės krašto muziejui „Santaka“ studijos idėja kilo iš ankstesnės patirties, rengiant fotoklubų suvažiavimus netradicinėse miesto vietose. Nuspręsta išeiti iš siaurų institucijos rėmų, parodant, kad muziejus yra plati kūrybinė ir pažintinė erdvė. 2018 metais asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva įkurtas MO muziejus beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų.Į festivalio programą įtrauktas MO muziejaus užsiėmimas „Kas vyksta šiame paveiksle?“ Audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide Wings“ užuomazgos prasidėjo Tauragėje. Šie multimedijų gigantai surengs dirbtuves, kaip paveikiai pasakoti istorijas vaizdu.Vieninteliame tokiame Lietuvoje fotogalerijos bokšte bus pristatyta R. Požerskio paroda „Neramūs keliautojai“, non stop rodomi videofilmai. Novatoriškos video instaliacijos, kaip D. Mikonytės ir A. Žudžio „Miesto studija“, nuo 18 iki 23 val. bus eksponuojamos įvairiose pilies patalpose. Tuo pačiu vyks dirbtuvės „Saulės anstpaudas“ , „Piešimas šviesa“, Meno avilio dirbtuvės ir t.t. Pilyje bus parodyti du performansai. Apeirono teatro kūrėjos turėjo nepaprastą progą išmėginti savo galimybių ribas ir pasisemti patirties, kurią sukaupė performatyvaus meno legenda Marina Abramovič. Festivalyje kūrėjos parodys naujai sukurtą performansą “Ašmenys”.

Tauragės svečiai pastebi, kad kvadrato formos pilies kiemelis - tarsi ažuolų ramybės oazė judriame miesto centre. Čia lankytojus pasitiks K. Žiauberienės kiemelio instaliacijos. Bus pristatoma skulptoriaus T. Vosyliaus instaliacija. Jis pirmasis Lietuvoje pradėjo kurti netradicines skultūras iš lietos dervos. "Solo Ansamblis" lietuviškos muzikos scenoje išgarsėjo savitu stiliumi sad dance, kuris sujungė sinteztatorius ir asmenines istorijas, sodrią elektroninę sintetiką ir gyvus instrumentus. Šiais metais grupės koncertas Tauragėje užbaigs pirmąjį KVADRATU festivalį.

Festivalio erdvių kontrastai, ryškūs pranešėjai, įvairios instaliacijos, netradicinės skulptūros, aštrūs performansai paskatins festivalio „Kvadratu“ lankytojus išeiti iš savo konforto zonos ir į pasaulį pažvelti naujai, nuostabomis apimtomis kvadratinėmis akimis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite