Angle down Atgal

Kužių seniūnijos kelionė į Druskininkus

Pažinti savo gimtąjį kraštą galima įvairiausiais būdais: keliauti pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, individualiai, su šeimomis ar kolektyvais. Pastarasis būdas labiausiai tiko Kužių seniūnijos – Kužių, Lukšių, Gilaičių, Verbūnų, Noreikių, Sauginių – kaimų bendruomenėms. Kultūrinės, edukacinės išvykos tikslas – susipažinti su gražiuoju pietų Lietuvos kurortu Druskininkais, jo istorija ir dabartimi, pasisemti patirties iš Jaskonių – Naujasodės bendruomenės socialinių projektų, pasimokyti, kaip kaimo bendruomenė, pasinaudodama savo etnografinėmis vertybėmis, gali susikurti įdomų verslą.

Įgyvendinant 2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, į bendrą 50 žmonių kolektyvo išvyką subūrė Sauginių bendruomenės projekto ,,Visi drauge“ autorius Giedrius Jakubėnas. Kelionėje dalyvavo nemažai jaunimo iki 29 metų, buvo pakviesti vieniši ir vyresnio amžiaus žmonės, tad puikiai galėjo pasidalinti savo patirtimi, pabendrauti.

Pažintis su Dzūkija prasidėjo Merkinės centre įsikūrusiame šiuolaikiškame muziejuje. Čia įrengta ekspozicija, buvo galima išgirsti pasakojimų apie Merkinės pilies ir miesto laikus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio V. Vazos mirtį Merkinėje 1648 m. ir kitas šio krašto istorijas. Keliautojai žavėjosi garsiuoju V. Krėvės padavime aprašytu Merkinės piliakalniu, rudens spalvomis nutapytais srauniosios Stangės, Nemuno, Merkio vingiais. Merkinės piliakalnis su įspūdingu kraštovaizdžiu sužavėjo keliautojus.

Bendruomenių gyventojai kelionę tęsė Povilo piramidės link. Ji yra žinoma dėl savo tariamų energetinių galių, kaip teigiama, gydančių ligas, suteikiančių dvasinę pusiausvyrą. Už lankytojų aukas pastatytas 12,5 m aukščio ir 22 m skersmens stiklinis kupolas su 3 kryžiais paliko didingą įspūdį. Susikaupus, paskendus mintyse ar maldoje, galima patirti nepaprastą jausmą.

Druskininkuose aplankyta ,,Snow“ arena – vienintelis visus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. 8 hektarų teritorijoje įrengtos trys trasos, skirtos kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sportui. Puikus vaizdas su apačioje liepsnojančiais medžiais, ramiai plaukiančiu Nemunu, tolumoje baltuojančiu miestu atsiveria pasikėlus liftu iš restorano terasos. Keliautojai leidosi lynų keltuvu – kelionė trumpa, bet vaizdas įspūdingas, atrodo, plauki medžių viršūnėmis, persiiri per Nemuną ir atsiduri pačiame miesto centre.

O čia pasitiko gidė Plepi Ponia, pasidabinusi 19 amžiaus apdarais, ir supažindino keliautojus su kurortu. Šis jaukus miestas sužavėjo rudeniška gamta, ošiančiais pušynais, Nemuno upės ir Druskonio ežero pakrantėmis, senąja kurorto dvasia dvelkiančiais pastatais. Keliautojai apžiūrėjo gydyklas, susipažino su jų praeitimi ir pokyčiais, ragavo mineralinio vandens, žavėjosi miesto fontanu, kurio vandens srovės šoka pagal garsiausių pasaulio hitų bei lietuviškas melodijas, lankėsi viešbutyje ,,Flores“ įrengtame žiemos sode, o čia pasitiko rytietiška dvasia: kiekviena interjero detalė nukelia į Balio salą Indonezijoje – nuo smulkiausio akmenėlio iki baldų ar šviestuvų, atplukdytų iš egzotiškųjų Rytų. Nemuno pakrantėje teko ragauti paties sūriausio šaltinio vandens.

Kelionės pabaigoje laukė linksma programa su dzūkiškomis vaišėmis ,,Kaip dzūkas žmonos ieškojo“. Programą paruošė Jaskonių – Naujasodės bendruomenė. Išradingi dzūkai šmaikščiomis užduotimis supažindino su savo krašto tautiniais atributais: tarmiškais žodžiais, tautiniu kostiumu, šokiais, muzikos instrumentais, patiekalais. Tai užkrečiantis pavyzdys, kaip susivienijusios kaimo bendruomenės gali pasiekti puikių rezultatų. Buvo verta tai pamatyti.

Kelionė ilga, bet labai įspūdinga. Dėkojame projekto ,,Visi drauge“ vadovui Giedriui Jakubėnui ir Povilui Zaveckui už nepakartojamus įspūdžius ir idėjas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite