Angle down Atgal

Kūrybos vakare – moters širdies muzika

„Tapyba – tai poezija, kuri yra matoma, o poezija – tai tapyba, kuri yra girdima“,– šia didžiojo genijaus Leonardo da Vinčio mintimi kraštietis Algis Jakštas pradėjo ignalinietės Elenos Gaidelienės kūrybos vakarą, kuriame skambėjo moters eilės ir žvilgsnį traukė paveikslai. Algis ir Elena pažįstami nuo vaikystės, kartu augo, kartu mokėsi Mielagėnų mokykloje. Dabar abu gali pasidžiaugti poetine mūza ir vaizdo pajautimu. Tik vienas – tapyboje, kitas – fotografijoje.

Kūrybos vakaro pavadinimas „Kitoks gyvenimas" labai taikliai apibūdina Elenos būtį jos buityje, darbe ir tikrąjį, tą kitokį gyvenimą meno pasaulyje. Ekonomistės specialybė jai suteikia pragyvenimą, o pomėgis dovanoja kūrybos džiaugsmo išgyvenimų. Eilės išsilieja nepastebimai, aplankius tam tikrai nuotaikai, širdžiai paliepus. Su paveikslais kitaip – mintyse gimusi vizija ant drobės pasimato po ilgesnio laiko. O to laiko dirbančiai šeimos moteriai, kaip dalijosi Elena, taip maža. Jį vis reikia nuvogti nuo šeimos.

O viskas prasidėjo nuo minties ir žodžio. Elenos mama sulaukusi pensinio amžiaus atsidėjo drožybai, o Elena pasakė sau, kad kai ji sulauks 55-erių, nutapys vienintelį savo gyvenime paveikslą. Tačiau tuo vienu nesibaigė, paveikslų vis daugėjo. Juose atgimdavo lietuviški ir egzotiškų kraštų gamtos vaizdai, saulėtekiai ir saulėlydžiai, pastatų fragmentai... Elenos paveiksluose viskas labai išgražinta, tvarkinga, preciziška, spalvos aiškios ir ryškios. Čia nepamatysi laisvo meninio potėpio. Vieniems tokia kūryba patinka, kitiems gali atrodyti neverta dėmesio, tačiau tai yra šios gražios moters širdies kalbėjimas, jos pasaulis, jos spalvos ir muzika. Tai ir yra tikroji vertė – pažinti žmogų per jo meninę išraišką. Lygiai taip ir eilės – jautrios, nuoširdžios, suprantamos, pasakojančios apie Elenos jausmus.

Jei poezijoje ir tapyboje muzika gali būti girdima širdimi ir suvokiama kaip esanti visai kažkur šalia, tai kūrybos vakare skambėjusi nuostabiai palietė kiekvieno širdį. Didžiasalio ansamblio „Vėtrungė“ moterys moka sujaudinti, jos pagyvina ir įprasmina kiekvieną renginį, į kurį būna pakviečiamos. Taip tą vakarą gražiausiu būdu ir bendravo: žodis, vaizdas ir muzika...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite