Angle down Atgal

Kūrybos akimirkų džiaugsmas

Akmenų įvairovė stulbinanti: kalnų uolos, lauko rieduliai, blykčiojantys deimantai, karūnose spindintys safyrai ir rubinai... Vertingieji mineralai ir pusbrangiai akmenys nuo žilos senovės žinomi ne tik kaip materialinė vertybė, bet ir kaip turintys tam tikrų gydomųjų savybių. Akmenys buvo naudojami kaip amuletai ir talismanai.

Kūrėjui akmenys yra gyvi, tik reikia mokėti prakalbinti. Juos prakalbina, moko draugauti vienus su kitais, su oda bei metalu papuošalų kūrėja Donata Ataitė-Endružienė. Turėdama laisvą minutę, arba, kai vyras išvykęs, o vaikai miega, ima į rankas įrankius ir jau kokį dešimtmetį kuria vėrinius, apyrankes, auskarus. Pati jų turi begales, dovanoja giminaičiams ar draugams, yra iškeliavusių į užsienį. Jais puošiasi Lietuvos estrados žvaigždės. Gegužės mėnesį Kretingos rajono švietimo centre surengta autorinė Donatos kurtų papuošalų paroda. Parodos autorė, kiek save atsimena, vis ką nors darydavo, kurdavo, siūdavo, veldavo (draugės sako, kad greitai ir batus pradės siūti), nes norėjo būti originali, pasipuošti pačios sukurtu aksesuaru, kurio tikrai niekas neturi.

Kretingos rajono švietimo centre kviečiame aplankyti dar dvi parodas. Simono Daukanto progimnazijos 6-8 klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos metodininkės Živilės Sabaliauskaitės surengė ir pristatė paveikslų parodą „Peizažo interpretacija“. Mokiniai mėgsta piešti, sako, kad tai padeda pačiam atsiskleisti, o tai pradėjo daryti tik dėl geros, malonios, įkvepiančios mokytojos.

Rūdaičių mokyklos, Kurmaičių pradinės mokyklos ir S. Daukanto progimnazijos pradinių klasių mokiniai vykdo neformalaus vaikų švietimo „Neformalaus ugdymo keramikos programos” veiklas, kuria darbelius iš molio ir nori pasidžiaugti surengtoje parodoje „Pavasario laukimo įkvėpti“. Mokinius lavina, skatina kurti laisvoji mokytoja Lina Nikartienė.

Kviečiame aplankyti parodas, nes kiekviena akimirka pilna nuostabos ir kūrybos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite