Angle down Atgal

Kūrybinės dirbtuvės su Ieva Babilaite Rėkyvos filiale

Spalio 18 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 4 klasės mokiniai (mokytoja Rūta Dambrauskienė), į biblioteką vaikai atvyko susikurti savo personažą, kurį gaminosi dailininkės, iliustratorės Ievos Babilaitės pagalba.

Apie dailininkę

Iliustravo 17 vaikams ir suaugusiems skirtų knygų, kelių iš jų – ir autorė, ir iliustruotoja. Knyga „Ulė ir peliukas“ įvertinta paskatinamąja premija Knygos meno konkurse Vilnius 2005, 2012 m. įteiktas IBBY diplomas už meniškiausią iliustruotą knygą „Kiškis Pranciškus, be abejo“, 2013 m. paskirta pirmoji premija už knygą „Vaizdai iš gyvenimo bobulytės ir kt.“ knygos meno konkurse „Vilnius 2012“ pirmoji premija, 2014 m. paskirta premija už iliustracijas skirtas P. Mašioto pasakai „Kiškis Smaližis“, 2016 m. autorinė knyga „Skrisiu“ įtraukta į IBBY garbės sąrašą. Portsmouth universiteto biblioteka (Anglija) knygą .„Skrisiu“ išrinko mėgstamiausia iš 52 knygų, įtrauktų į 2016 m. IBBY Garbės sąrašą. Šiuo metu autorė gyvena ir kuria Vilniuje.

Pristatyta knyga

Pirmiausia susitikimo, kuris buvo vykdomas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą: „Biblioteatras: knygos virstančios realybe“, dalyviams I. Babilaitė pristatė savo knygą „(Ne) vienas“. Autorė vartydama knygą papasakojo istoriją – apie šuniuką, kuris buvo vienišas. Po šios istorijos bei knygos pristatymo vaikų buvo paklausta, kuo ši knyga galėtų būti ypatinga. Pasirodo, ši knyga visai neturi teksto, o tai paveikslėlių knygą, kurioje kiekvienas gali sugalvoti savo istoriją!

Kūrybinės popierinių lėlių dirbtuvės

Po knygos pristatymo vaikai turėjo progą sukurti savo personažą! Vaikams buvo pateiktos iliustracijos net iš karalienės Viktorijos laikų, o iš šių iliustracijų „gimė“ labai įdomūs ir vaizdingi personažai, kadangi personažą galėjo sudaryti net kelios dalys! Mokiniams buvo duota užduotis: savo personažui suteikti vardą, įvardinti jo savybes bei pasakyto koks jo tikslas. Ketvirtokų personažų vardai buvo iš tiek kūrybingi ir sumanūs: Smegenų raumenys, Šakius, Didelėgalvis, Laikrodukas, Grikis. Dauguma personažų turėjo labai kilnų tikslą – išgelbėti pasaulį, buvo ir personažas, kuris norėjo išsilaisvinti nuo laiko.

Taigi, ketvirtokai susikaupę karpė ir kūrė popierines lėlytes, į kurias įdėjo labai daug pastangų, o šių lėlyčių vaikams dar prireiks besikuriančioje teatro erdvėje!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite