Angle down Atgal

„Kuršių marių regatą“ laimėjusi „Cool Water“ įgula: apginti čempionės titulą nebuvo lengva

„Šioje regatoje rezultatą kartais lemdavo sekundė“, - po 52-osios „Kuršių marių regatos“ finišo teigė čempionės titulą apgynusios „Cool Water“ įgulos kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Ji trečius metus iš eilės iškovojo tiek Didžiąją regatos taurę, tiek absoliučiai greičiausios jachtos taurę, tiek pirmąją vietą savo jachtų grupėje.

Mažoji regatos taurė atiteko kapitono Aido Narbuto vadovaujamai jachtai „Tango“.

„Jausmas tikrai geras. Gal iš šono taip neatrodė, bet iš tiesų įgulų meistriškumas yra stipriai suvienodėjęs. Jei kas sekė rezultatus, tai matė kad jie būdavo labai artimi. Kartais rezultatą lemdavo sekundė“, - po finišo teigė „Cool Water“ kapitonas R. Šiugždinis.

Pasak jo, šiemet įgulai iš tiesų daug padėjo patirtis įgyta liepą vykusiame „X-35“ jachtų klasės pasaulio čempionate, kur „Cool Water“ šiemet iškovojo sidabrą.

„Regata tikrai nebuvo paprasta, buvo sudėtingos sąlygos. Su kiekvienais metais regata profesionalėja. Mūsiškiai dalyvauja pasaulio, Europos čempionatuose ir ta patirtis jaučiasi. Kai kuriose grupėse paskutiniame etape į kovą buvo mesta ir „sunkioji artilerija“ - protestai. Iššūkių kėlė ir oro sąlygos. Vyravo lengvi ir vidutiniai vėjai, tačiau būtent tokie reikalauja gero taktinio ir psichologinio pasiruošimo, ne vien fizinio“, - teigė vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Itin įtempta bei azartiška kova iki paskutinės minutės vyko ir atskirose jachtų grupėse. Pieš paskutinįjį etapą „1-ORC-RC“ grupėje pirmavo latvių įgula „Extra Brut“ (kpt. Alexei Alexeev), tačiau paskutinį etapą laimėjusi į priekį išsiveržė ir pirmąją vietą užėmė estų „Katarina Jee“ įgula (kpt. Mart Tamm).

„2-ORC-RC“ grupėje pirmąją vietą užėmusi jachta „White Whale“ (kpt. Julius Maseiva) ir antrąją vietą užėmusi „X-xs“ (kpt. Dominykas Kneižys) surinko vienodą taškų skaičių (8 t.) ir jų vietų išsidėstymą nulėmė tai, kuri įgula užėmė daugiau pirmųjų vietų atskiruose etapuose.

Įspūdingą pergalę šventė „RS-280“ jachtų grupės į

gula „Raganosis“ (kpt. Saulius Pajarskas). Ši įgula buvo pirma absoliučiai visuose „Kuršių marių regatos“ etapuose ir surinko minimalų taškų skaičių.

Klubinę A. M. Brazausko taurę iškovojo Lietuvos „RS-280“ jachtų klasės asociacija.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite