Angle down Atgal

Kuršėnuose, Vaikų bibliotekoje, įkurta Kino pažinimo erdvė

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius 2018 m. vykdo projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“. Mieste, kuriame jau daug metų nebėra kino teatro, šiuo projektu siekiama vaikus ir jaunimą įtraukti į pažintinį-edukacinį ir kūrybinį kino procesą: jie buvo skatinami žiūrėti, analizuoti ir vertinti įvairius teminius kino ir TV filmus, taip pat bandė kurti ir patys – nufilmavo ir sumontavo ne vieną filmuką.

Pirmaisiais mėnesiais vyko intensyvūs Kino erdvės įkūrimo darbai: įsigyti vaikams bei jaunimui pritaikyti baldai, profesionali garso, projekcinė bei langų užtemdymo įranga. Diferencijuotos pagal amžių vaikų ir jaunimo grupės rinkdavosi į temines filmų peržiūras, po jų su profesionaliais edukatoriais vykdavo diskusijos, aptarimai, edukaciniai kino kūrybos užsiėmimai. Teatro ir kino kūrėjas, režisierius Vytautas V. Landsbergis pristatė du savo režisuotus ir kurtus filmus „Apie vieversį“ ir „Žemės broliai“. Peržiūrėjus juos, jaunimas įsitraukė į diskusijas, įsijautė į aktorių vaidmenis, o po to autorius moksleiviams skyrė užduotį. Savanoriai turėjo čia pat per kelias minutes sukurti tokį scenarijų, pagal kurį būtų galima pastatyti filmą.

Kiti du edukatoriai – Šiaulių kino meno klubo prezidentas, daugelio filmų autorius Viktoras Gundajevas ir audiovizualinio meno specialistas Ramūnas Snarskis visus metus vedė kino filmų aptarimus, su gimnazistais kūrė, filmavo, redagavo, montavo filmus ir net patys bent trumpam įsijausdavo į aktoriaus rolę. Visa tai davė saldžių vaisių – buvo sukurti trys nuotaikingi ir šmaikštūs filmukai. Negalima pamiršti ir kino protmūšių kovų! Juos žaisti pasiūlėme inovatyviai – komandomis, pasitelkiant planšetinius kompiuterius, per „Kahoot“ internetinę programą. Visos viktorinos buvo sukurtos kino tematika, o laimėjusios komandos apdovanotos šauniais prizais – vardiniais bibliotekos rašikliais su ant jų esančiu antistresiniu suktuku.

Labiausiai džiugina matyti kūrybiškus ir entuziastingus moksleivių veidus bei šypsenas. Jaunimo būta tikrai stropaus. Kadangi šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, ateityje ketinantis tapti Šeimos biblioteka, siekė socialiai jautrią ir mažiau filmų nuomos galimybių turinčią vaikų ir jaunimo auditoriją pritraukti į naujai sukurtą Kino pažinimo erdvę, pastebima, kad tai pasiteisino. Atėjusieji pamėgo laisvalaikio leidimą joje ne tik žiūrint bei analizuojant filmus, bet ir didėjantį norą skaityti. Pastaruoju metu pagyvėjo ir atsinaujino pati biblioteka – šiemet pakito visi jos baldai, erdvių ir fondų išdėstymas, vis daugiau lankosi suaugusiųjų.

Filmų peržiūros, diskusijos bei aptarimai, edukacinės veiklos su profesionaliais edukatoriais, protmūšiai, tikimės, tęsis ir ateityje, todėl naujoje erdvėje lauksime kiekvieno kino mėgėjo. Sekite tolimesnes bibliotekos naujienas interneto puslapyje biblioteka.w3.lt.

Projekto vadovė Vilma Grudžinskienė

Finansavo:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite