Angle down Atgal

Kuršėnuose, Vaikų bibliotekoje, įkurta „Kino pažinimo erdvė“

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius 2018 m. vykdo projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“.

Projektu buvo siekiama ne tik vaikus, bet ir jaunimą įtraukti į kūrybinį procesą kino tematika. Visą laikotarpį dalyvavusieji aktyviai ir prasmingai dalyvavo edukacinėje kino pažinimo kultūroje, jie buvo skatinami žiūrėti, analizuoti ir vertinti įvairius kino ir TV filmus, taip pat bandė kurti ir patys, buvo nufilmuotas ir sumontuotas ne vienas video filmukas.

Per pirmuosius metų mėnesius intensyviai vyko Kino erdvės įkūrimo darbai: įsigyti tam pritaikyti spalvoti, vaikams bei jaunimui puikiai tinkantys baldai, profesionali garso, projekcinė bei langų užtemdymo įranga.

Diferencijuotos pagal amžių vaikų ir jaunimo grupės rinkdavosi teminėms filmų peržiūroms, po jų visada vykdavo diskusijos, aptarimai, minčių išsakymai, edukaciniai kino kūrybos užsiėmimai su profesionaliais edukatoriais.

Teatro ir kino kūrėjas, režisierius Vytautas V. Landsbergis pristatė du savo režisuotus ir kurtus filmus „Apie vieversį“ ir „Žemės broliai“. Peržiūrėjus juos jaunimas įsitraukė į diskusijas, įsijautė į aktorių vaidmenis, po to autorius moksleiviams taip pat skyrė užduotį. Savanoriai turėjo čia pat, per kelias minutes sukurti tokį scenarijų, pagal kurį būtų galima pastatyti filmą.

Dar du edukatoriai, Šiaulių kino meno klubo prezidentas, daugelio filmų autorius Viktoras Gundajevas ir audiovizualinio meno specialistas Ramūnas Snarskis visus metus dirbo su gimnazistais, kurie kūrė, filmavo, redagavo, montavo filmus bei patys bent trumpam įsijausdavo į aktoriaus rolę. Visa tai davė saldžių vaisių – buvo sukurti trys nuotaikingi, šmaikštūs bei labai kūrybiški filmukai. Negalima pamiršti ir protmūšių kovų!

Žaisti bibliotekininkė pasiūlė inovatyviai – pasitelkiant planšetinius kompiuterius kiekvienai komandai. Per „Kahoot“ internetinę programą bibliotekininkė viktoriną sukūrė kino tematika. O laimėjusios komandos buvo apdovanotos šauniais prizais – vardiniais bibliotekos rašikliais su ant jų esančiu antistresiniu suktuku.

Labiausiai džiugina matyti entuziastingus moksleivių veidus bei šypsenas. Jaunimo būta tikrai stropaus. Kadangi šiuo projektu Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, ateityje ketinantis tapti Šeimos biblioteka, siekė socialiai jautrią ir mažiau filmų nuomos galimybių turinčią vaikų ir jaunimo auditoriją pritraukti į naujai sukurtą Kino pažinimo erdvę, pastebima, kad tai pasiteisino – atėjusieji pamėgo laisvalaikio leidimą joje ne tik žiūrint bei analizuojant filmus, bet ir didėjantį norą skaityti. Pastaruoju metu pagyvėjo ir pati biblioteka – šiemet pakito visi jos baldai, fondų išdėstymas, vis daugiau lankosi suaugusiųjų.

Filmų peržiūros, diskusijos bei aptarimai, edukacinės veiklos su profesionaliais edukatoriais, protmūšiai tęsis ir ateityje, todėl naujoje erdvėje lauksime kiekvieno kino mėgėjo.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite