Ados Grakauskienės nuotraukos
Angle down Atgal

Kuršėnų istoriją pasakoja Meno mokyklos mokinių vasaros plenero kūrinys ant tvoros

Kuršėnų meno mokyklos mokiniai per patį karštymetį mokslo metus baigė vasaros plenere, kurio metu didžiulė betoninė tvora Daugėliuose virto spalvingu istoriniu pasakojimu apie Kuršėnus.

Kad mokiniams kūryba ant tvoros suteiktų ne tik kūrybos džiaugsmą, bet ir prasmę, pasitarus su kuršėniškiu istoriku Jonu Kiriliausku, nutarta piešiniuose papasakoti Kuršėnų miesto istoriją. Mokinių piešiniuose ant tvoros pasakojama miesto pavadinimo kilmės legenda, kai, upei nuplukdžius šieną, gyventojai ėmė šaukti: „Kur šienas?“. Piešiniuose ant tvoros išryškinta ir dvarininkų Gruževskių atvykimo į Kuršėnus istorija ir jų ištaigingo dvaro motyvas, taip pat 1863 metų sukilimas, išreikštas per žmonių siluetus. Piešiniuose ir pagrindinių Kuršėnų simbolių - Kuršėnų vyniotinio ir puodžių sostinės motyvai.

Plenero iniciatorė ir sumanytoja - Šiaulių rajono tarybos narė, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė. Ji su rėmėjų – Seimo narės Rimos Baškienės, Šiaulių mero Antano Bezaro, verslininkų pagalba, prisidėjusi ir savo asmeninių lėšų, parūpino mokiniams priemonių kūrybai – 45 teptukus, keliasdešimt litrų dažų.

Vasaros plenere su Kuršėnų meno mokyklos dailės skyriaus mokiniais dalyvavo bei padėjo jiems Meno mokyklos dailės mokytojai Dalia Jokubauskienė, Indira Zebčiukienė, Petras Rakštikas. Mokinių kūryba domėjosi ar aplankė juos kūrybinio proceso metu Tarybos narės Ilona Baristienė, Judita Šakošiuvienė.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite