Kuršėniškiai vėl Lietuvos kiokušin karatė rinktinėje

Šiauliai
Nuotraukoje iš kairės Vygandas Milieška, Gvidas Rimkus, Lukas Neimantas, Valdemaras Mitkus
Reporteris Ugnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Po 5 metų pertraukos kuršėniškiai ir vėl Lietuvos garbę gins Europos kiokušin karatė čempionate. Tai paaiškėjo po šeštadienį (balandžio 6 dieną) Kėdainiuose įvykusio Lietuvos jaunučiu, jaunių, jaunimo kiokušin karatė čempionato. Paskutinį kartą Lietuvos rinktinės narės buvo Eimantė Leliukaitė Laucevičienė ir Emilija Lidytė, 2014 metais dalyvavusios Europos čempionate, Kaune.

Į Lietuvos U16, U18, U20 čempionatą susirinko virš 300 dalyvių. Visi jie varžėsi savo kategorijose dėl galimybės patekti į Lietuvos rinktinę. Iš 6 nuvykusių U16 amžiaus grupės kuršėniškių geriausiai sekėsi Gvidui Rimkui ir Lukui Neimantui. Jaunučiai tapo savo kategorijų čempionais, o tai užtikrino galimybę atstovauti Lietuvai birželio 28 dieną vyksiančiame Europos čempionate Prahoje (Čekijoje). Gvido kategorija (iki 65 kg) buvo pati gausiausia, kurioje dėl dviejų kelialapių į Čekiją varžėsi net 33 geriausi Lietuvos kovotojai. Norint tapti čempionu jam reikėjo laimėti 5 kovas iš eilės. Su panašia užduotimi puikiai susitvarkė ir Lukas dalyvavęs absoliučioje svorio kategorijoje virš 75 kg. Jis tapo geriausiu iš 15 kovotojų. Kiti kuršėniškiai – Miglė Misiulytė, Rokas Jankauskis, Geraldas Dvarionas, ir Kornelijus Kaveckas – garbingai kovėsi savo kategorijose, tačiau pusfinalio barjero neperžengė.

Pasiekti rezultatai džiugina ir rodo, kad visų bendras, daugiametis, darbas duoda savo vaisius. Valdemaro Mitkaus treniruojami auklėtiniai, nuosekliai sportuoja 8-9 metus. Kartu su Vygandu Milieška, vadovaujančiu „Kuršėnų Kyokushin karate klubui DAO“, organizuoja stovyklas, varžybas, keliones į tarptautinius turnyrus.

To nepadarytume be Šiaulių rajono kūno kultūros ir sporto programos paramos. Sportinių rezultatų nepasiektume be Kuršėnų sporto mokyklos suteiktų sąlygų ne tik mokyti vaikus, kelti jų meistriškumo lygį, bet ir sudaryti galimybes Valdemarui Mitkui kelti savo, kaip mokytojo kvalifikaciją. Prie sporto šakos masiškumo Šiaulių rajone prisideda Neformaliojo švietimo krepšelio lėšos (NVŠ), kurių dėka įgyvendinamos programos pritraukia vis daugiau norinčių sportuoti ir susipažinti su šia rytų kovos menų šaka.

Tikėtina, kad puikiai sudarytomis sąlygomis sportuojantys vaikai, taip pat sieks aukštų rezultatų ir kiekvienais metais turėsime vis daugiau kuršėniškių Lietuvos kiokušin karatė rinktinėje.