Nuotraukos Jonetos Filinskės, Dovilės Navickaitės, Skaistės Grigytės
Angle down Atgal

Kuršėniškiai energingai paminėjo rašytojo Juozo Tumo – Vaižganto metus

2019 metai paskelbti rašytojo, kunigo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo – Vaižganto metais. Juozas Tumas - Vaižgantas paliko ryškų pėdsaką ir Kuršėnų krašte – kunigavo Micaičiuose 10 mėnesių, nuo 1901 metų.

Ryškūs, gražūs, pasitempę, sportiškai nusiteikę, plačiai besišypsantys, tai yra pirmojo šios vasaros žygio dviračiais dalyviai!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtus metus iš eilės kvietė prisijungti prie gražios iniciatyvos – dviračių žygių Šiaulių rajone. Šį kartą kuršėniškiai, pagerbdami garsų Lietuvos rašytoją, kunigą liepos 4 dieną būriavosi L. Ivinskio aikštėje ir iš jos pajudėjo į žygį dviračiais visai šeimai „Kuršėnų istoriją kuria laikas ir žmonės“.

Pagrindinė išvykos iniciatorė Vida Ragauskienė taip pat yra ir pagrindinė žygio koordinatorė, kuri iš anksto suplanavo žygio maršrutą. Žygio eigoje aiškėjo pagrindinės kelionės stotelės, kuriose istorikas, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus narys Jonas Kiriliauskas pasakojo nepakartojamas istorijas apie Liuteronų kapinaites, Kuršėnų miesto istorinių vaizdų atsiradimo sieną, buvusį įtakingą Ketūnų dvarą ir jo valdytojus. Išsamiai, pateikdamas įvairiausius negirdėtus faktus, istorikas pasakojo apie didelę žmonių pagarbą ir meilę nusipelniusį rašytoją, kunigą Juozą Tumą - Vaižgantą. Jaunieji žygeiviai, Lietuvių kalbos draugijos nariai, Kamilė Jonaitytė ir Kipras Kunigėlis supažindino su buvusio Milvydų dvaro, kuriame paskutinius savo gyvenimo metus gyveno švietėjas, kalendorių sudarytojas, pedagogas, Laurynas Ivinskis, istorija bei Micaičių tilto per geležinkelį 87 – erių metų gyvavimo nutikimus. Skautė, Kuršėnų meno mokyklos mokinė Saida Spulginaitė kalbėjo apie tai, kaip sekėsi piešti istorinius miesto vaizdus ant sienos, esančios Pramonės gatvėje. Kuršėnų Vytauto Vitkausko vyresnioji bibliotekininkė Asta Urbelienė ir jos sutuoktinis Stanislovas pakvietė paskanauti „kleboniškomis“ vaišėmis, atsigaivinti vandeniu, pasišildyti arbata, pailsėti puošnioje sodyboje. Po vaišių, vienas paskui kitą, miestiečiai keliavo Ventos gatve, sustojo prie buvusių Žydų kapinių, išgirdo istorijų iš čia gyvenusių žmonių lūpų apie tai, kaip atrodė ši vieta prieš 30 metų. Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro specialistė Skaistė Grigytė surengė viktoriną/diskusiją apie sveiką gyvenseną, pirmąją pagalbą, saugaus eismo taisykles. Specialistė teisingai atsakinėjusius apdovanojo biuro prizais ir visus žygio dalyvius pasveikino sėkmingai įveikus maršrutą, pakvietė gausiai dalyvauti ir kituose renginiuose. Šiaulių r. sav. turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Duseikaitė ir Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyrius apdovanojo istorijų pasakotojus išskirtinėmis dovanomis. Viso žygio metu dalyviai atsakinėjo į klausimus ir laimėjo įvairiausių prizų.

Iš viso būrys įvairaus amžiaus žygeivių nuvažiavo apie 20 km. Geros nuotaikos lydimi, visi dviračių žygio dalyviai nutarė susitikti liepos 25–ją. Šis žygis bus skirtas vietovardžių metams.

Širdingai dėkojame visiems organizatoriams ir dalyviams, ypatingai - aktyviai Pavenčių bendruomenei.

Vida Ragauskienė, žygio koordinatorė

Skaistė Grigytė, VS specialistė

Daugiau informacijos apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite