Angle down Atgal

Kuriozas teisme: areštinėje pasigesta dėl ginkluoto išpuolio suimto O. Pikul-Jasaitienės brolio

Vilniaus miesto apylinkės teismas, nagrinėjantis garsios atlikėjos ir grožio verslo savininkės Oksanos Pikul-Jasaitienės broliui Jonui Baronui (gim. 1995 m.) iškeltą baudžiamąją bylą, pateko į kuriozišką situaciją – Vilniaus areštinėje, iš kurios kaltinamasis turėjo atvykti į teismą, jo nerasta.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį ketino pradėti nagrinėti J. Baronui iškeltą baudžiamąją bylą, į posėdį atvyko ir nukentėjusioji, sužalota per J. Barono prieš keletą metų surengtas šaudynes. Tačiau pats kaltinamasis, nors ir suimtas, teisme nepasirodė, tad bylos nagrinėjimą teko atidėti beveik mėnesiui.

Anot teisėjos Ievos Narbutaitės, dar sausio 6 d. teismas priėmė nutartį J. Baroną dieną prieš bylos nagrinėjimą perkelti iš Pravieniškių pataisos namų į Vilniaus areštinę – taip elgiamasi tam, kad suimtuosius teismo dieną būtų galima greičiau pristatyti į posėdį. Tačiau sausio 21 d., prieš pat teismo posėdį, iš areštinės teismą pasiekė žinia, jog J. Barono Vilniaus areštinėje nėra.

Kaip paaiškėjo, suimtasis vis dar sėdi Pravieniškėse. Nors apie teismo sprendimą pervežti J. Baroną buvo informuoti tiek Pravieniškių pataisos namai, tiek Vilniaus areštinė, dėl kol kas nežinomų priežasčių suimtasis taip ir nebuvo atvežtas į Vilnių.

Po šaudynių Vilniuje spruko į užsienį

Teisėsaugos nemalonės J. Baronas sulaukė ir slapstytis ėmė po 2017 m. rugpjūčio 21 d. nutikusių įvykių, kai Vilniuje, Antakalnio gatvėje, kavinėje „Charlie“, tarp kelių asmenų kilo ginčas, o nuo žodžių galiausiai buvo pereita prie veiksmų. Paradoksalu, tačiau labiausiai nuo santykių aiškinimosi ginklu nukentėjo ne juos besiaiškinusios pusės, o pašalinė restorane vakarieniavusi mergina, kuriai buvo peršauta koja. Operatyviai prisistačius policijai, buvo sulaikyti keturi asmenys, rastas pistoletas TT.

Po šio incidento kilo nemenkas triukšmas – Vilniaus policija pradėjo tyrimą, Vilniaus apskrities VPK vadovas Saulius Gagas spaudos konferencijoje teigė, kad buvo vykdomas tyrimas dėl pasikėsinimo nužudyti. Anot S. Gago, konflikto metu buvo paleisti keturi šūviai, galiausiai paaiškėjo, kad per šaudynes nukentėjo ir vienas konflikto dalyvis, buvo sulaikyti keturi įtariamieji. Pasak S. Gago, sulaikius šiuos asmenis, buvo atliktos kratos, kurių metu rasta padirbtų pinigų, narkotinių medžiagų – maždaug 65 gramai kokaino, taip pat kanapių.

Tačiau pagrindinis įtariamasis J. Baronas po incidento pradingo lyg į vandenį. Kaip paaiškėjo, lietuvis kelerius metus slapstėsi Ispanijoje.

J. Barono padėtį dar labiau sunkina tai, kad prieš garsųjį 2017 m. rugpjūčio incidentą teismą buvo bepasiekianti byla dėl didelio kiekio narkotikų laikymo – 2015 m. rugsėjį garsios atlikėjos brolis įkliuvo su maždaug 200 gramų kanapių.

J. Baronas jau anksčiau buvo ne kartą teistas ir baustas administracine tvarka. Vilnietis yra keletą kartų įkliuvęs prie vairo neblaivus, triukšmavęs viešoje vietoje.

Kaltinamasis: kėsintasi į mano gyvybę

Praėjusį gruodį J. Baronas teisme teigė, kad šaudė ir slapstėsi, nes buvo kėsintasi į jo gyvybę, o dabar, pavojui išnykus, jį galima paleisti į laisvę.

„Ir taip bendrai atbuvau devynis mėnesius suimtas. Man buvo uždėta apykojė, kol nepasikėsino į mano gyvybę, aš pagal įstatymus viską dariau. Gal susirasiu darbą, pradėsiu dirbti“, – teigė kaltinamasis.

J. Baronas taip pat tikino, kad nebeturi daugiau priežasčių slėptis – esą pavojus jo gyvybei, dėl kurio neva bėgo į Ispaniją, jau praėjo. „Tos aplinkybės išsisprendė“, – sakė kaltinamasis.

J. Baronas nenorėjo teisėjai detalizuoti, kokios aplinkybės išprovokavo 2017 m. rugpjūtį kilusias šaudynes, tačiau dar kartą patikino, kad jo gyvybei grėsė pavojus. „Pagal bylą matyti, kad kėsintasi į mane“, – sakė J. Baronas.

Lygiai taip pat vilnietis nepanoro detalizuoti, kaip ir kur dvejus metus gyveno Ispanijoje ir kuo tuo metu vertėsi. „Gyvenau, dirbau pavienius darbus“, – sakė J. Baronas.

Kaip paaiškėjo, ginklas, kuris buvo panaudotas kavinėje, buvo atsineštas J. Barono. Vilnietis jį, kaip ir šaudmenis, buvo įsigijęs neteisėtai, greičiausiai baimindamasis dėl savo gyvybės.

Kas ir kodėl esą kėsinosi į jį, J. Baronas turėtų prabilti, teismui ėmus nagrinėti jam iškeltą baudžiamąją bylą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite