Angle down Atgal

Kuriančių žmonių susitikimas Pabradės miesto bibliotekoje

„Aš maldą sukalbėsiu tyliai. Girgždės nuo vėjo durų vyriai. Malda mana pasieks visus. Palaima Dievo tegul lydi jus...“ Tokiais prasmingais žodžiais Trijų Karalių dieną Pabradės miesto bibliotekoje prasidėjo kalėdinės Švenčionių rajono meno kūrėjų ir meno mėgėjų parodos-mugės „Rankdarbiai – bėgančio gyvenimo mintys...“ aptarimas ir uždarymas.

Į šventę susirinkusias parodos dalyves sveikino ir padėkomis apdalino į svečius atskubėję Trys Karaliai (Marija Andrejeva, Ala Zubkova, Gražina Dargytė). Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė trumpai papasakojo apie Trijų Karalių šventės tradicijas, o kiekvienas iš „Karalių“ įdomiai pristatė jam priskiriamą dovaną, iš kurių kiekviena turi simbolinę reikšmę.
Tokie gražūs, kuriančių meną žmonių, susitikimai jau tapo gražia tradicija, nes laisvalaikio pomėgis suburia ir suvienija žmones. Visą gruodžio mėnesį bibliotekoje veikė įvairiausių rankdarbių paroda - mugė „Rankdarbiai – bėgančio gyvenimo mintys...“ Savo rankomis sukurtus rankdarbius parodai pateikė 28 dalyviai iš Švenčionių rajono. Iš viso parodoje buvo eksponuojama net 401 rankdarbis. Toks įspūdingas skaičius parodo, kad Pabradės mieste ir visame mūsų rajone žmonės vertina lietuvių liaudies tradicijas, puoselėja protėvių vertybes ir šiame modernių technologijų amžiuje vis prisimena tradicinius senuosius amatus bei išbando naujas rankdarbių rūšis. Bibliotekos lankytojai galėjo pasigrožėti įvairiausiais mezginiais, nėriniais, gaminiais bei papuošalais iš vilnos, medumi kvepiančiomis išlietomis žvakėmis, keramikos darbais, karpiniais iš popieriaus, natūraliu muilu, advento vainikais. Dekupažas, biserio nėriniai, tapybos darbai, tekstiliniai žaislai, juostele siuvinėti paveikslai – šiais laikais labai populiarios rankdarbių rūšys ir kiekvienoje parodoje tokie gaminiai visada žavi žmones.
Džiaugiamės, kad šį kartą parodoje dalyvavo Pabradės socialinės globos namų gyventojai ir socialinės darbuotojos bei Pabradės miesto vaikų dienos centro „Šaltinėlis“ dalyviai ir darbuotojos. Už sėkmingą bendradarbiavimą dėkojame neformaliam moterų klubui „Pabradės Auksarankės“. Šio klubo prasmė yra ne egzistuoti, o kurti ir veikti! Todėl šio klubo vadovės Alos Zubkovos dėka tokiose parodose atsiskleidžia vis nauji talentai.
Renginio metu bibliotekos vedėja Gražina visiems susirinkusiems pateikė staigmeną pristatydama vienos iš „Pabradės Auksarankių“ – Dalios Valeikienės eiles. Ponią Dalią pažįstame kaip karpinių kūrėją, bet ji yra ir poetė, kurianti eiles apie gyvenimą, jausmus, tėviškę, būties trapumą. Jos kūryba buvo pastebėta ir įvertinta Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“. Dalis D.Valeikienės eilių 2019 m. sugulė į pasaulio lietuvių almanachą – albumą „Apkabinkime rankom pasaulį“, o gražūs karpiniai pagyvino šį almanachą. Nuoširdžiai dėkojame poniai Daliai, kad Pabradės miesto bibliotekos skaitytojams ji padovanojo šį vertingą almanachą, kuriame tiek daug gražiausių eilėraščių apie Lietuvą.
„Tegul Trys Karaliai mums visiems dovanų atneša gerą nuotaiką, naujas idėjas, kūrybingumą. 2020 metais nepatingėkime ir nepamirškime mūsų susitikimų, kuriuose galima smagiai pabendrauti, atskleisti savo sugebėjimus bei pasisemti gerų idėjų.“ Tokiais linkėjimais renginį užbaigė bibliotekos vedėja ir pakvietė visus puodeliui kvapnios arbatos. Niekas neskubėjo skirstytis iš bibliotekos, o su gera nuotaika aptarinėjo, kokios rankdarbių rūšys jau yra išbandytos bei kūrė planus, kokias edukacijas galima bus surengti šiais metais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite