Angle down Atgal

Kur dėti pasenusius arba nereikalingus vaistus?

Į „Mūsų laiką“ redakciją užsukusi skaitytoja paprašė išsiaiškinti, kur gyventojams dėti nenaudojamus atliekamus vaistus.

Sakė, girdėjusi, kad reikia grąžinti į vaistines, bet nuėjusi į vieną iš jų, išgirdo paaiškinimą, kad vaistinės surenka tik pasibaigusio galiojimo vaistus. Tinkamų naudoti nepriima. Pašnekovė pasakoja, kad jos vyras mirė netikėtai, tad visi jam išrašyti vaistai dabar guli be naudos, nors galėtų kam nors juos atiduoti. Įstatymas, beje, tą draudžia, kaip ir išmesti su atliekomis. Tad ir nežino, kaip dabar pasielgti – gal laikyti kol vaistai pasens?

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irma Medžiaušaitė „Mūsų laiką“ patikina, kad visus pasibaigusio galiojimo, taip pat žmogui nereikalingus, nors ir gero galiojimo vaistus nemokamai iš gyventojų privalo priimti visos Lietuvoje veikiančios vaistinės.

„Visus pasenusius ir nebereikalingus vaistus gyventojai turėtų atnešti į vaistines, kuriose dirbantys specialistai, vykdydami Farmacijos įstatymo nuostatas, privalo juos priimti nemokamai. Vaistus privalo priimti absoliučiai visos vaistinės. Jei kuri nors vaistinė atsisako iš žmonių priimti pasenusius vaistus, apie tai būtina informuoti mus", – tvirtina ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) specialistai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite