Angle down Atgal

Kupiškio rajono savivaldybės direktoriumi dirbantis panevėžietis palieka postą: politiką išmaino į policiją?

Kupiškio rajono valdžios viršūnėse vis mažiau stabilumo. Beveik prieš keturis mėnesius teismas dėl įtarimų korupcija nušalino merą Dainių Bardauską, o dabar, atrodo, tuščia gali likti ir Savivaldybės administracijos vadovo Mariaus Mališausko kėdė. Buvęs bankininkas iš Panevėžio savivaldą ir politiką, rodos, ketina išmainyti į policiją.

Naujas karjeros posūkis?

Šios savaitės pradžioje Valstybės tarnybos departamente įvyko konkursas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriaus vedėjo pareigoms eiti. Iš viso gauta 13 prašymų dalyvauti tokioje atrankoje, tačiau reikalavimus atitiko tik 6 pretendentai į siūlomą darbo vietą.

Į patį konkursą atvyko 4 pretendentai, iš kurių atrinkti du geriausiai pasirodę. Valstybės tarnybos departamentas įpareigotas per 5 darbo dienas po konkurso pateikti dvi kandidatūras pareigas priimančiam asmeniui – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui. Šis ir pasirinks galutinį laimėtoją.

Patikrinus kandidatą Specialiųjų tyrimų tarnybai ir pateikus išvadas apie jo patikimumą, konkurso nugalėtojas bus paskelbtas įstaigos internetinėje svetainėje.

Deja, praėjusiais metais priimtas Vyriausybės nutarimas draudžia viešinti duomenis apie pretendentus iki tol, kol konkurso nugalėtojas taps valstybės tarnautoju ir teisiškai galės būti atskleista viešai jo tapatybė.

Tačiau „Kupiškėnų mintis“ pasiekė informacija, kad vienas kandidatų eiti pareigas Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate yra ir dabartinis Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas.

Nepatvirtino ir nepaneigė

„Nežinau, kaip jus pasiekė tokia konfidenciali informacija“, – šiek tiek sutriko direktorius M. Mališauskas, paklausus, ar iš tiesų ruošiasi palikti direktoriaus pareigas Kupiškio rajono savivaldybėje.

Vadovas šios žinios nei patvirtino, nei paneigė. O į klausimą, ar ieško naujos karjeros krypties, pašnekovas atsakė, jog kai bus kažkokie konkretūs sprendimai, pakomentuos plačiau.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius M. Mališauskas naujienų portalui JP aiškino, kad kol kas konkurso dar nelaimėjo.

„Šiandien nesu laimėjęs jokio konkurso ir nepriėmiau sprendimo trauktis iš dabartinio posto. Tačiau, ateityje, ką gali žinoti. Visko gali būti, bet gandai iš niekur negimsta, bet šiandien paties fakto, apie darbo kaitą, patvirtinti negaliu. Kita vertus, galiu dalyvauti konkursuose. Tai nėra uždrausta“, – kalbėjo M. Mališauskas.

37 metų M. Mališauskas į Kupiškio rajono savivaldybę atėjo dirbti 2015 metais. Universitetinį vadybos ir verslo administravimo išsilavinimą turintis vyras nuo pat pradžių prisipažino, kad iš Panevėžio, kur gyvena, į gretimą rajoną jį atvedė pažintis su meru D. Bardausku.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narių keliai susikirto Kupiškio socialinės globos namuose, kuriuos M. Mališauskas trejus metus kuravo, kaip bankininkas. Šioje sferoje panevėžietis iki savivaldos praleido aštuonerius metus.

Naujų pareigų pradžioje direktorius tvirtino, kad Kupiškio rajono savivaldybė jam svarbus išbandymas, valdininkas pirmiausia žadėjo sutvarkyti rajono paskolas.

Paskui merą

Šiais metais įvykę nauji savivaldos rinkimai Lietuvoje buvo sukėlę abejonių, ar M. Mališauskas liks savo poste. Mat su konservatorių partija kandidatas pateko į Panevėžio miesto tarybą. Be to, reikėjo sulaukti ir perrinkto Kupiškio rajono mero pasiūlymo toliau talkinti vadovaujant pastarosios Savivaldybės administracijai.

Panevėžietis vėl ėjo senąsias pareigas, bet šios vasaros įvykiai pakoregavo Kupiškio rajono savivaldybės pozicijas valdžios viršūnėse. Dėl įtarimų piktnaudžiavimu bei prekybos poveikiu nuo mero pareigų teismas nušalino D. Bardauską. Šis tyrimas vis dar vyksta. Merą laikinai vaduoja jo pavaduotojas Algirdas Notkus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis plačiau papasakoti apie konkursą dėl Aptarnavimo skyriaus vedėjo vietos ir kandidatų į ją kol kas negalėjo.

Pašnekovo teigimu, informacija bus paviešinta, kai valstybės tarnautojas bus įdarbintas.

„Kai bus naujas kolega, tada ir žinosime, dabar dar jo pas mus nėra“, – patikino T. Martinaitis.

Pagal Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriaus vedėjo pareigybės aprašymą, šios pareigos policijoje reikalingos skyriaus veiklai organizuoti ir kontrolės funkcijoms vykdyti. Tokias pareigas einantis valstybės tarnautojas vykdo funkcijas bendrojoje veiklos srityje – organizuoja veiklas, valdymą, kontrolę, prižiūri turimus materialinius ir finansinius išteklius.

http://www.jp.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite