Angle down Atgal

Kupiškio prekybos darbuotojai raginami išsitirti dėl koronaviruso

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais yra plečiamas tiriamųjų greitaisiais serologiniais testais asmenų sąrašas.

Todėl raginame Kupiškio rajono savivaldybės teritorijoje veiklą vykdančių prekybos vietų darbuotojus registruotis ir išsitirti greitaisiais serologiniais testais. Išsityrus greitaisiais serologiniais testais bus galima išsiaiškinti, ar jie buvo užsikrėtę šia klastinga liga.

Greitieji serologiniai testai tiria paciento kraujyje žmogaus imuninio atsako į virusą produktus – antikūnus, susidariusius žmogaus organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją. Šie testai leidžia aiškiau matyti šalies epidemiologinį paveikslą, valdyti šios infekcijos plitimą, įvertinti, kiek žmonių jau yra persirgę ir kokių priemonių būtų galima imtis tolimesniam ligos valdymui. Testavimas greitaisiais testais atliekamas imant kraują iš piršto ir užlašinant jo ant testo.

Nustačius teigiamą koronaviruso rezultatą, darbuotojai turi kreiptis į Karštąją liniją 1808 ir registruotis PGR tyrimui bei išsitirti, ar šiuo metu neserga.

Testavimas vykdomas iki 2020 m. spalio 23 d. Registruojantis būtina nurodyti tiriamojo darbuotojo vardą, pavardę, pilną gimimo datą ir kontaktinį telefono numerį.

Registruotis galima iki 2020 m. spalio 22 d. Norinčiųjų išsitirti greitaisiais serologiniais testais sąrašai pateikiami Kupiškio rajono savivaldybės administracijos vyr. civilinės saugos specialistei el. paštu raimonda.simanaviciute@kupiskis.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite