Angle down Atgal

Kupiškio marių pakrantėje – vaikų svajonės ir dėmesys globėjams

Antradienio pavakarę Kupiškio marių pakrantėje šurmuliavo vaikai ir jų globėjai. Taip iš anksto čia paminėta Globėjų diena.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM Panevėžio apskrities Kupiškio tarnybos specialistės kartu su Kupiškio socialinių paslaugų centro padaliniu Globos centru organizavo renginį globėjams (rūpintojams) ir jų globojamiems (rūpinamiems) vaikams „Būkime kartu“. Marių pakrantėje vyko interaktyvūs žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, psichologiniai testai-žaidimai, o globėjai pakviesti dalyvauti bendroje diskusijoje su psichologe Valija Šap.

„Tokie renginiai sukuria bendrystės jausmą ir sutvirtina tarpusavio ryšius. Mes ne tik bendravome su vaikais, mokėme juos saugaus elgesio prie vandens, bet kartu tvirtinome ir mūsų: tarnybos specialistų, globėjų ir globojamų vaikų ryšį. Bendri užsiėmimai, bendrų svajonių paieška, tai priemonės leidžiančios suprasti ir įvertinti vieniems kitų svarbą. Ir, žinoma, tai suteikia galimybę globėjams pabendrauti bendraminčių būryje, pasidalinti džiaugsmais, rūpesčiais ir patirtimi,“ – sakė Inga Ramanauskienė, Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kupiškyje vyriausioji specialistė. Šiuo metu Kupiškio rajone pastogę, užuovėją bei šilumą pasirengę suteikti 23 globėjų šeimos, o jose globojami ir rūpinami 32 vaikai.

Kasmet liepos pirmąjį savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba šiems žmonėms nuolat skiria didžiulį dėmesį. „Globėjai – nepaprasti žmonės, jų dėka keičiasi vaikų pasaulis. Kantrybė, supratimas ir meilė kitam, tai būtinos savybės vaikus globojančiam žmogui. O mūsų tarnybos užduotis, suteikti visą įmanomą pagalbą, žinių ir specialistų konsultacijų, kad užsimegztų tvirtas globėjo ir globotinio ryšys“, - sako Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė. Tad jau birželio 11 dieną Kupiškyje prasidėję renginiai, skirti Globėjų dienai paminėti, tęsis ir kituose miestuose ir miesteliuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite