Angle down Atgal

Kuo naudingas priešmokyklinis ugdymas?

Įprastai viduriniojo išsilavinimo pradžia laikoma pirmuoju žingsniu įtraukiant vaiką į švietimo sistemą, tačiau priešmokyklinis ugdymas taip pat yra svarbus.

Ir nors ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas labiau yra apie žaidimą, pažinimą, socializaciją, dėl ko dalis tėvų pasisako už ikimokyklinukų ugdymą namuose, – priešmokyklinio ugdymo įstaigos (darželiai) vis dar išlieka daugelio pasirinkimu.

Šiame straipsnyje išskiriami aspektai, kuo vaikams naudingas:

Socialinių ir mokymosi įgūdžių pagrindai

Darželiuose vaikai būna tarp bendraamžių, taigi sukuriama galimybė ugdyti socialinius įgūdžius. Be to, darželiuose vaikai mokomi atlikti įvairias užduotis, žaisti edukacinius žaidimus, tokiu būdu lavinant jų dėmesio koncentracijos, mokymosi, atsakingumo, problemų sprendimo įgūdžius.

Struktūros pajautimas

Mokykla yra struktūruota, taisyklėmis „apipinta“ aplinka. Jei vaikas iki tol nėra buvęs mokymosi įstaigoje, o ugdytas namuose, pradžia mokykloje gali būti išties gąsdinanti, o jos struktūra – nesuprantama.

Tuo tarpu darželiuose vaikai yra po truputį pratinami prie tokių dalykų, kaip kėlimas rankos norint paklausti, klausymas kitų ir diskutavimas su kitais, veikla pagal tvarkaraštį – visa tai išugdo suvokimą, kaip elgiamasi mokykloje.

Akademinių žinių pagrindai

Nors priešmokyklinio ugdymo įstaigose edukacija vyksta dažniausiai per žaidimą, tai nereiškia, kad šie įgūdžiai nebus reiklaingi mokykloje. Darželiuose vaikai po truputį mokosi mateminių skaičiavimo, skaitymo, rašymo pagrindų, todėl atėję į pradinę klasę jau gali džiaugtis turintys reikalingų akademinių žinių.

Bendravimo poreikio patenkinimas

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra linkę užduoti įvairiausių klausimų apie pasaulį. Kad ir kaip tai būtų smagu ir įdomu, kartais pastovus klausinėjimas stipriai išvargina.

Darželiai yra puiki vieta, kur vaikai gali nuolatos klausti, tyrinėti, megzti pokalbius su skirtingais žmonėmis, tad tėvams tampa daug lengviau patenkinti savo vaiko bendravimo ir pažinimo poreikius.

Ugdomas pasitikėjimas

Priešmokyklinio ugdymo įstaigos vaikams dažnai tampa pirmoji savarankiškumą nuo tėvų ugdanti vieta. Ugdant savarankiškumo įgūdžius per buvimą darželyje (atskirai nuo tėvų) formuojasi ir vaiko pasitikėjimas.

Be to, darželiuose ugdomas vaiko pasitikėjimas ir dėl pastovios komunikacijos, įvairių užduočių sprendimo, žaidimų.

Remiamas turinys: Vitliolicėjus.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite