Angle down Atgal

Kuo man svarbi gegužės 1-oji?

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Sulaukėme pavasariškos šventės dienos, Gegužės pirmosios. Sovietmečiu tai plazdėjo raudonos vėliavytės, o parduotuvėse daugiausiai tuštokos lentinytės. Kaip sakydavo, nei dešrytės, nei mėsytės tik raudonos vėliavytės.

Man ši diena yra labai svarbi, tą dieną Lietuva tapo ES nare. Taigi mano tėvynė įstojo į turtingų demokratiškų laisvų valstybių draugiją. Tai įvyko prieš 15 metų. Mūsų piliečiai visaip vertina šią Europos draugiją. Bet man ES tai laisvė ir sotus gyvenimas. Aš labai gerai prisimenu, kaip mes, keli paaugliai, susirinkdavome į vienos nedidelės trobelės šalia Bazilionų klebonijos kambarėlį, prieš 70 metų pas tokią Čiasnauskėnę. Ir vienas prie kito, sulaikydami kvapą klausydavome į tuščią kibirą ausinės radijėlės garsus. Su kokiu malonumu būdavo gera girdėti žodžius, kurie niekada nebūs pamiršti:

"Čia girdite laisvosios Europos balsą." Sunku buvo aiškiai girdėti, nes visą laiką tai didesniu "kurkimu", tai įvairių trakšėjimų Stalino sustatyti ruporai-antenos nuolat trukdydavo. Raudonieji okupantai ir jų pakalikai visaip stengėsi trukdyti laisvosios Europos laisvės dvelksmą. Taip metų metais slinko tamsi okupantų uždangos naktis.

Ir štai vieną kartą tamsa buvo nugalėta. Pakilo LAISVĖS saulutė. Šiandieną mes gyvename taip, kaip niekada. Mes esame laisvi. Galime važiuoti kur norime ir parvažiuoti kada norime. Galima gyventi laisvai ir pasiturinčiai. Tik gaila, kad dalis gyventojų tos laisvės galimybių nesupranta. Aš nuolat girdžiu melo propogandą iš Rytų. Atseit, Lietuvoje nebeliko gyventojų, išskyrus kelis senelius ir vaikus. Jie niekaip negali pripažinti to, kad šiandieninės Lietuvos gyventojai gyvena daug turtingiau ir laisviau, negu Maskolijos. Jie niekaip nenori pripažinti to, kad Lietuvoje yra trys milijonai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite