Angle down Atgal

Kunigas egzorcistas A. Valkauskas: pasitvirtina tik vienas iš dešimties apsėdimo atvejų

Nacionalinės egzorcistų asociacijos vadovas kunigas Arnoldas Valkauskas teigia, jog demonus iš apsėstų žmonių veja jau daugiau nei 15 metų. Jis yra vienas iš dešimties kunigų Lietuvoje, kurie atlieka egzorcizmus.

Portalui Alfa.lt kunigas ir Ruklos įgulos karo kapelionas A. Valkauskas sutiko papasakoti apie reiškinį, apipintą įvairiais mitais iš Holivudo filmų.

Anot jo, kunigai egzorcistai žmonių kreipimųsi sulaukia nuolat, bet tik kas dešimtas atvejis esą būna tikras.

Egzorcizmas laisvalaikio užsiėmimas

Teologijos mokslų daktaras A. Valkauskas egzorcizmu užsiima laisvalaikiu. Šią veiklą jis apibūdina kaip meilės tarnystę į sunkią bėdą patekusiam žmogui.

„Pirmiausia tikslas yra pagelbėti, kad žmogus nekentėtų. Mūsų tikslas nėra padaryti jį laimingu, mūsų tikslas – kad jis atrastų Dievą. Padedam jam ir po to paleidžiame jį tvarkytis pačiam su savimi“, – kalbėjo A. Valkauskas.

Visgi pašnekovas prasitarė, jog kartais mieliau rinktųsi ramesnį laisvalaikio leidimo būdą.

„Liaudiškai pasakius, tai labai neapsimokanti malda. Kartais ima nervas – būna geras oras, gali eiti pasivaikščioti, o per savo būrimus prisicirkini“, – teigė kunigas.

Jis pastebi, jog dalis besikreipiančiųjų tikisi, jog nereikės gydytis ir kad egzorcizmas padės išspręsti problemas. Daug patirties „velnio išvarymo“ srityje sukaupęs A. Valkauskas atskleidė, jog įvardyti, ar konkretus atvejis yra apsėdimas, ar žmogaus prasimanymas, galima ir iš tam tikrų vizualinių požymių.

Egzorcistai tai supranta iš žmogaus drebulio, jis esą gali vemti, kalbėti įvairiomis kalbomis, klykauti, netgi laipioti sienomis arba sklęsti ore.

Slepiamos psichiatrų pavardės

Kunigo teigimu, nustatyti apsėdimą be maldos yra sudėtinga, o pats žmogus negali suprasti, ar jis apsėstas, ar serga psichine liga, todėl egzorcistai glaudžiai bendradarbiauja su psichiatrais.

Pašnekovas patikino, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai psichiatrai žmogų siunčia pas kunigus, kad šie patikrintų, ar jis apsėstas, tik šis bendradarbiavimas priklauso nuo to, ar psichiatras yra tikintis. Psichiatrų pavardžių, su kuriais bendradarbiauja, A. Valkauskas atskleisti nenorėjo.

Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė Ramunė Mazaliauskienė patvirtino, jog nieko panašaus į psichiatrų bendradarbiavimą su egzorcistais nėra girdėjusi.

„Psichiatrijos srityje dirbu jau 25-30 metų ir nė karto nesu susidūrusi su tuo, net girdėjusi apie tai. Kalbant apie pavienius atvejus, manau, kad tokių atvejų gali būti“, – teigė R. Mazaliauskienė.

Egzorcizmo paslauga yra nemokama, todėl į kunigus žmonės kreipiasi itin dažnai. Vien Vilniuje per savaitę yra patikrinama apie 30 atvejų.

Kunigo sutaną ir kareivio uniformą dėvėti įpratęs A. Valkauskas teigia, jog netikinčiam žmogui pasveikti nuo apsėdimo neįmanoma. Jis mano, jog piktosios dvasios aukomis dažniausiai tampa netikintys žmonės.

„Patys žmonės įkiša galvas, kur nereikia. Dažnai apsėsti būna narkomanai, užtenka ir žolės rūkymo. Jie patenka į dvasių pasaulį ir tuomet turi bėdų. Viskas, kas naikina žmogų, atveria kelią piktajai dvasiai“, – teigė A. Valkauskas.

Marijos radijo nuotr.© Asmeninio archyvo nuotr.
Marijos radijo nuotr.© Asmeninio archyvo nuotr.

Tarp filmų ir realybės

Pašnekovas tikino, kad piktoji dvasia egzorcizmo dieną kartais specialiai sugadina automobilį ir kitaip bando sutrikdyti seansą – visai kaip filmuose.

„Iš filmų tik 1973 m. „Exorcist“ ir 2011 m. „The Rite“ su Anthony Hopkinsu atitinka realybę“, – teigė kunigas.

Kunigas pasakojo, kad apsėdimo gali neįtarti nei pats žmogus, nei aplinkiniai, tačiau piktoji dvasia gali jiems daryti blogą įtaką.

Apeigų metu kunigas teigia jaučiantis jėgą, kuri siaubingai jo neapkenčia ir nori „sudraskyti į skutelius“. Prisimindamas velnio išvarymo atvejus, A. Valkauskas teigė, jog piktoji dvasia neliečia kunigo, nes jis atstovauja Jėzui.

Pasak A. Valkausko, vaizdo įrašymo priemonėmis fiksuoti egzorcizmo seansus draudžiama, tačiau Tarptautinė egzorcistų asociacija rekomenduoja filmuoti procesiją tam, kad jos metu atsiradus sužalojimų ir prireikus medžiagos tyrimui būtų galima ja pasinaudoti.

Paklaustas, ar nemano, jog visuomenę vertėtų supažindinti su pagrįstais įrodymais, kas vyksta kunigų tarnystės metu, A. Valkauskas teigė nesantis tikras, ar tai visuomenei būtų naudinga.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite