Kultūros sostine tampanti Marijampolė prisistatys kaip istorinių asmenybių kraštas

Marijampolė
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2018 metų Lietuvos kultūros sostine paskelbta Marijampolė renginių programoje didelį dėmesį skirs iš Sūduvos krašto kilusioms istorinėms asmenybėms. Savivaldybės atstovų teigimu, neatsitiktinai kultūros sostinės titulą miestas gavo Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį.

„Mūsų projekto pavadinimas yra „Laikas keičiasi ir keičia“, mes šitą projektą turbūt ir laimėjome dėl Marijampolės indėlio 1918 metais. Kaip minėjau, iš dvidešimties 1918 metų vasario 16-osios akto signatarų net šeši buvo Sūduvos krašto sūnūs. Mes šitą titulą ir gavome labiausiai dėl to, kokią istorinę praeitį turime, Marijampolė dažnai netgi vadinama tautinio atgimimo lopšiu“, – BNS sakė Marijampolės savivaldybės atstovė Aurelija Baniulaitienė.

Anot jos, atidarymo renginys vyks sausio 20-ąją, o iš viso per metus koncertų, akcijų, parodų, forumų ir kitų renginių planuojama apie 200.

„Mes startuojame sausio 20-ąją, kviesime visus Lietuvos žmones į atidarymo renginį, kuriame svarbūs bus istoriniai momentai. Svarbios bus istorinės personalijos, svečiai iš praeities: mes matysime atvykstančią grafienę Prancišką Butlerienę, Marijampolės miestą įkūrėją, atvyks Jonas Basanavičius, Jonas Jablonskis. Atgims ir Vincas Kudirka, ir Žemaitė, ir Kazys ir Joana Griniai. Taip pat turėsime 3D projekciją apie Marijampolės miesto istoriją, ji kuriama specialiu užsakymu“, – pasakojo A. Baniulaitienė.

Tarp išskirtinių metų projektų ji minėjo vasario 16-osios proga suplanuotą įrengti kelių kilometrų atstumu matomą šviesos instaliaciją, atkreipė dėmesį, kad išsiplečia ir sustiprėja gegužę minimų miesto dienų renginiai, jau tradiciniais tapę muzikos festivaliai „Šv.Jurgio meno sezonas“, „Marijampolė Music Park“, Niujorke kuriančio garsaus lietuvių menininko Ray Bartkaus kuruojamas meno simpoziumas „Malonny“, kurio metu tapoma ant pastatų sienų.

Kultūros sostinės titulą Marijampolė perėmė Klaipėdos.

Lietuvos kultūros sostinės idėja gimė rengiantis Vilniui tapti Europos kultūros sostine. Nuo 2008 metų vienas Lietuvos miestų tampa kultūros sostine, kurioje skatinamas Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų kultūrinis aktyvumas, plėtojama regiono kultūra ir menas, rengiami šalies svarbos kultūros renginiai.

BNS