REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 5 d. 11:30

„Kultūros priemenė“ svečiavosi progimnazijoje

Kaunas

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


78604

„Atspindžių“ laikraščio projektas „Kultūros priemenė“ su Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo parama rajono skaitytojus lanko dar nuo 2004ųjų. Vienuolika mėnesių per metus straipsniams, apybraižoms, pasakojimams kultūrine tematika skiriama po vieną spaudos lanką, o metų gale, gruodį, margus sparnus išskleidžia „Kultūros priemenės“ žurnalas, kuriame sutelpa viskas, kas per metus mūsų krašto kultūroje būta gražiausio, įdomiausio.

6.png

Šiemet – mini jubiliejus – išleisime 15-ąjį „Kultūros priemenės“ žurnalą, kurio publikacijas talentingi mūsų krašto žmonės jau įpusėjo rašyti savo menine kūryba, koncertais, dailės darbais ir dvasingais renginiais.

Todėl smagu ir įdomu buvo pristatyti projektą didžiausios mūsų rajono mokyklos – Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos moksleiviams. Pažintis su „Kultūros priemene“ V. Giržado progimnazijoje vyko netradicinėse pamokose „Kultūros priemenė“, į kurias rinkosi septintokai. Kadangi 2019-ieji – vietovardžių metai, versdami žurnalo puslapius ieškojome vietovių pavadinimų.

O jų „Kultūros priemenėje“ daug, nes mūsų rajono kampeliuose gyvena įdomūs, talentingi žmonės, su kuriais susipažinę per visus projekto vykdymo metus apie jų darbus spėjome papasakoti visiems besidomintiems.

Mokiniai sužinojo ir kaip smarkiai per keletą dešimtmečius pasikeitė spauda, susipažino su „Kultūros priemenėje“ spausdinama originalia rajono autorių kūryba, sulaukė atsakymų į savo klausimus. Pakvietėme moksleivius dalyvauti „Kultūros priemenės“ konkurse „Mano legenda. Vietovardžio gimimas“. Netradicinės pamokos „Kultūros priemenė“ Vaclovo Giržado progimnazijoje – tai tik dalis renginių ciklo, skirto Lietuvių kalbos dienoms, kurį organizavo kūrybingos progimnazijos lituanistės Jūratė Joneliūnė, Irena Laurušonienė, Rita Medvedevienė, Nijolė Navickienė ir Birutė Zabelskienė.

Lietuvių kalbos dienų metu progimnazijos Lietuvių kalbos metodinio būrelio grupės narės siekė, kad gimtosios kalbos grožis suspindėtų visomis spalvomis, ir mokiniai turėtų galimybę į ją pažvelgti nekasdieniškai, kitaip, nei tradicinėse pamokose. Ir joms puikiai pavyko! Šiandieniniai paaugliai, įpratę daugiau naudotis informacinėmis technologijomis, lietuvių kalbos mokytojų pakviesti noriai dalyvavo dailyraščio konkurse, skirtame rašytojo Juozo Tumo Vaižganto metams.

Pasirodė, kad klavišus spaudyti įgudusi karta nepamiršusi ir dailaus rašto įgūdžių – tuo galėjo įsitikinti visi, apžiūrėję dailyraščio konkurso laureatų darbų parodą „Rašau Vaižgantą“. Mokyklos bibliotekoje savo poezijos darbelius eksponavo 8 a klasės vaikai. Parodėlės tema – „Eilėraštis-malda“. Įdomiai praėjo integruota bibliotekos ir lietuvių kalbos pamoka penktokams „Draugauju su knyga“, skirta Pasaulio lietuvių metams.

Visiems buvo smagu prisiminti Kaišiadorių viešosios bibliotekos vykdyto projekto metu sukurtą animacinį filmą „Krašto istorija atgimsta vaikų darbuose“. Dalyvaudami jo peržiūroje vaikai ne tik sužinojo daugelio vietovardžių atsiradimo istorijų, bet ir pasidžiaugė, jog jų vyresnieji draugai, dabar jau baigę progimnaziją, aktyviai dalyvavo bibliotekos projekte ir ne vienas tapo prizininku. Spalvingai, įdomiai nuteikė mokytojos, puikių eilėraščių autorės Renatos Sausaitienės pamokos „Įsimintinos pėdos... Kaip gimsta eilės“ bei „Takelis į niekur, bet visur...“, skirtos Vietovardžių metams.

Kūrybingų pedagogių dėka renginių ciklas tapo dar vienu upeliu į vaikų širdis, kuriuo srovena meilė gimtajai kalbai. O kad tas upelis – gyvas ir sraunus, liudija ir praėjusiais metais išleistas puikus progimnazijos mokinių eilių bei piešinių almanachas „Žingsniai“.

Romualda Suslavičienė

Autorės ir progimnazijos nuotr.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA