Angle down Atgal

Kultūros ministrė pasirašė memorandumą, siekiant perimti ikiteisminių ginčų praktiką autorių teisių srityje

Ketvirtadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Ženevoje pasirašė Lietuvos ir Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Susitarimo memorandumą dėl alternatyvaus ginčų sprendimo.

Galimybė taikyti alternatyvų ginčų sprendimą autorių teisių srityje numatyta Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme. Susitarimo memorandumu siekiama aktyvaus Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos bendradarbiavimo su Kultūros ministerija, skatinant alternatyvaus ginčų sprendimo procesą autorių teisių srityje.

„Kultūros ministerija, pasirašiusi Susitarimo memorandumą, galės pasinaudoti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos sukaupta ikiteisminio ginčų sprendimo patirtimi ir gerąja praktika, kuri būtų perduodama per mokymo programas ir seminarus“, - kalbėjo kultūros ministrė susitikimo su Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos generaliniu direktoriumi Franciu Guriu (Francis Gurry) metu.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacija (PINO) siekia populiarinti ikiteisminio ginčų sprendimo paslaugas, ypač autorių teisių įgyvendinimo srityje, kur šios paslaugos nėra aktyviai naudojamos, ir skatinti kitų Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos valstybių narių atsakingas institucijas pasinaudoti šia gerąja patirtimi.

Vizito metu kultūros ministrė taip pat susitiks su Jungtinių Tautų biuro Ženevoje, UNESCO biuro Ženevoje atstovais. Lankysis Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN, kur susipažins su CERN menų programa bei jos apimtyje organizuojama Accelerate@CERN rezidencija, skatinančia dialogą tarp menininkų ir fundamentaliųjų mokslų tyrėjų. 2016 m. šioje programoje dalyvavo menininkas Julijonas Urbonas.

PINO - tarpvyriausybinė organizacija ir specializuota Jungtinių Tautų organizacijų sistemos agentūra, kurios būstinė yra Ženevoje, Šveicarijoje. PINO skatina intelektinės nuosavybės (IN) apsaugą visame pasaulyje bendradarbiaujant su valstybėmis ir, prireikus, - kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

PINO veiklos sritys - autorių teisė, prekių ženklų teisė ir registracija, patentų teisė ir registracija ir alternatyvus ginčų sprendimas (AGS) per jos Arbitražo ir tarpininkavimo centrą. PINO centras teikia tarptautines paslaugas sprendžiant su IN susijusius ginčus, visų pirma, administruodamas bylas pagal PINO tarpininkavimo, arbitražo, spartesnės arbitražo procedūros ir ekspertų skyrimo taisykles ir ginčų dėl interneto domenų vardų sprendimo procedūras.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite