Angle down Atgal

Kultūros, kaišiadoriečiai!

Jau kuris laikas Kaišiadoryse puikuojasi pusiau požeminiai atliekų surinkimo konteineriai, kurie atrodo nepalyginamai estetiškiau už buvusius iki šiol. Tačiau, kaip pasirodė eilinį kartą, tvarką ir švarą mieste lemia ne tik pažangesnės priemonės: netyla gyventojų nusiskundimai, jog konteinerių aplinka ne visuomet tvarkinga, dalis atliekų mėtosi aikštelėse.

Kodėl? Didžiausia priežastis, kad ir kaip liūdna būtų prisipažinti – mūsų pačių nevalyvumas. Juk kiekvienoje iš 19-os mieste esančių aikštelių kiaurą parą budinčios apsaugos nepastatysi. O, deja, reikėtų.

Nors pusiau požeminiai konteineriai nėra perpildyti, atsiranda gyventojų, kurie tiesiog tingi pakelti dangtį ir išmesti šiukšles – paprasčiausiai jas palieka šalia. Tuo nesunkiai galime įsitikinti, kad ir iš šį straipsnį iliustruojančių nuotraukų, kurių galima būtų pateikti ir daugiau. Štai J. Basanavičiaus gatvėje kažkas prie konteinerių tiesiog numetė stiklus nepagalvodamas, jog tamsiu paros metu gali susižeisti koks nors praeivis ar gyvūnas. Netilpo pro angą? Tad negi mums, suaugusiems žmonėms, reikia aiškinti, jog didesnius stiklo gabalus galima tiesiog susmulkinti kad ir metaliniame kibire? Kitoje nuotraukoje matome numestus kartono gabalus, nors popieriaus konteineryje vietos apstu.

Liūdina ir tai, kad iki šiol niekaip neišmokstame rūšiuoti, pavyzdžiui, į tekstilės atliekoms skirtą konteinerį išpilti maisto likučiai... Kol vieni demonstruoja savo nekultūringumą, kiti piktinasi ir rašo skundus. Miesto seniūnija priversta siųsti darbininkus tvarkyti aikštelių (dažniausiai – už pašalpas atidirbinėjančius žmones), kai tuo tarpu jie galėtų gražinti miestą kitais darbais.

Redakciją pasiekė signalai ir apie nesąžiningas įmones, kuriuos į bendrus konteinerius paslapčia bruka savo gamybines atliekas. Pavyzdžiui, Gedimino gatvės gyventojai pranešė, jog konteinerių aikštelėje, esančioje prieš V. Giržado progimnaziją, dažnai lankosi vienos prekybos įmonės transportas, atvežamos prekių dėžės. Žmonės redakcijai pranešė ir tos parduotuvės pavadinimą, tačiau kol kas jo neskelbiame, nes, kaip sakoma, „nepagautas – ne vagis“.

Jei laikraščio skaitytojai, kaip žadėjo, užfiksuos savo praneštus faktus nuotraukose, būtinai išspausdinsime. O gal „taupūs“ parduotuvės savininkai susipras patys ir nenorės užsitraukti gėdos? Gražiai gyventi norime visi. Ir galime. Reikia labai nedaug – elgtis viešose vietose taip pat, kaip savo namuose, savo kieme. Juk miestas – mūsų visų namai, kokie mes, tokie ir Kaišiadorys.

„Atspindžių“ inf.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite