Angle down Atgal

Kultūrinei veiklai duris atvers kino teatras „Naglis“

Gyventojai kviečiami į pristatymą „Kino teatras „Naglis“ kaip regioninė filmoteka“. Pristatymas vyks Palangoje, Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A, Palanga 00135) rugpjūčio 13 dieną, 11 val.

Pristatymo metu bus supažindinama su parengta kino teatro „Naglis“ įveiklinimo koncepcija, informuojama apie būsimos regioninės filmotekos veiklas ir funkcijas. Po pristatymo skiriamas laikas klausimams ir komentarams, pakviesime pasikalbėti apie bendradarbiavimo galimybes.

Pristatyme kviečiami dalyvauti visi suinteresuotieji asmenys: savivaldos, kultūros, kino, KKI, verslo, švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų, bendruomenės atstovai.

Apie projektą:

Seniausias valstybinis kino teatras „Naglis“, esantis Palangoje rekonstruojamas, o jo funkcijos – aktualizuojamos. Planuojama, kad jis tampa regionine filmoteka – šiuolaikiniu kino ir audiovizualinių menų sklaidos, traukos ir edukacijos centru Vakarų Lietuvoje. „Naglis“, kaip valstybės strateginis kultūros objektas, ženkliai prisideda didinant kino kultūros paslaugų prieinamą Klaipėdos regione ir skatina skirtingų visuomenės ir amžiaus grupių domėjimąsi kinu ir audiovizualia kultūra apskrita. Šis įveiklintas kultūros objektas prisideda ir prie kino industrijos pozicijų stiprinimo, sudarant sąlygas esamiems ir būsimiems kino profesionalams ugdyti savo gabumus, tobulinti įgūdžius bei užsiimti savo produkcijos rodymu ir sklaida. Regioninė filmoteka tampa tarpininku tarp visuomenės ir kino archyvų, fondų, kitų kino kultūros institucijų.
Regioninė filmoteka „Naglis“ svarbi ir atliepiant Vakarų Lietuvos bei Palangos bendruomenės poreikius. Ji tampa ir kino ir medijų edukacijos centru Klaipėdos regione, kur sudaromos sąlygos ugdyti skirtingų amžiaus ir interesų grupių kino ir audiovizualinių menų žiūrovą, rengti formaliojo ir neformaliojo šveitimo ugdymo menu ir kultūra programas, kelti kvalifikaciją specialistų, galinčių regione užsiimti kino edukacija. Šiame kultūros objekte ugdomas kūrybiškumas, bendradarbiaujama su skirtingomis kultūros ir šveitimo įstaigomis.
Viešosios konsultacijos ir apklausos patvirtino šio kultūrinio objekto reikalingumą bei klausimo opumą vietos bendruomenei. Šiuo metu čia nėra stipraus šiuolaikiško kino kultūros infrastruktūros objekto, kuris patenkintų regiono poreikius, todėl būtina užpildyti šią trūkstamą nišą, čia ne tik pristatant nacionalinį ar užsienio šalių kiną, bet ir įgalinant vietos kino ir kūrybines industrijas. „Naglis“ svarbus ir sprendžiant visam regionui būdingą sezoniškumo problemą, kuri lemia didelius kultūrinių paslaugų svyravimus ar net jų trūkumą ne sezono metu – atnaujinta infrastruktūra leis užtikrinti kino kultūros paslaugų prieinamumą visus metus. Šis objektas prisidės ir prie Palangos, kaip kultūrinio miesto, identiteto, o rekonstruotas „Naglis“ užbaigs kultūros trikampio, esančio istorinėje Tiškevičių miesto paveldo dalyje, formavimo procesą.

Projektas vykdomas Lietuvos kino centre, programos „Kurk Lietuvai“ rėmuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite