Zinos ČERNOVIENĖS nuotr.
Angle down Atgal

Kultūrinė vaikų saviraiška ir lėlių teatras

Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko seminaras savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams, dirbantiems su vaikais. Seminarą rengė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, įgyvendindama projektą „Lėlių teatras – kultūrinei vaikų edukacijai“. Seminare dalyvavo Zarasų rajono bibliotekininkai ir svečiai iš Anykščių bei Ignalinos viešųjų bibliotekų ir teritorinių padalinių.

Seminaro lektoriai pristatė trumpą lėlių teatro raidos apžvalgą įvairiais istorijos laikotarpiais, akcentavo pirmųjų lėlių teatro pasirodymų Lietuvoje reikšmę vaikų ir suaugusių žiūrovų ugdymui. Klausytojams įsimintinas buvo faktas apie 1936 metais gegužės šeštąją Kaune vykusį pirmąjį profesionalų lėlių spektaklį „Silvestras Dūdelė“. Lėles šiam spektakliui sukūrė dailininkas Stasys Ušinskas. Pranešimų metu buvo demonstruojamos penkių skirtingų lėlės valdymo technikų būdu pagamintos lėlės, aptartos jų gaminimo subtilybės bei vaidinimo turinio išraiškos galimybės. Įgytos žinios atvers platesnes galimybes vaikų meninei saviraiškai per įvairias lėlių teatro rūšis bibliotekose.

Antroje seminaro dalyje kartu su bibliotekų specialistais dirbo vaikai. Santarvės pradinės mokyklos trečiaklasiai, vadovaujami mokytojos Ingos Vainiūnienės, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Pasirinkus literatūros kūrinį iš katalogo „100 knygų vaikams ir Lietuvai“, buvo gaminamos lėlės šešėlių teatro vaidinimui. Susikaupę vaikai piešė Justino Marcinkevičiaus poemėlės „Grybų karas“ personažus, karpė juodo popieriaus siluetus ir skubėjo į šiek tiek pritemdytą patalpą, kurioje įvyko spektaklis. Nedideliame ekrane „atgijo“ nuo vaikystės žinomo literatūros kūrinio personažai, sumaniai vaikų valdomi specialiais virbais. Šypsenos švietė vaikų veiduose. Visiems teko pabūti ir žiūrovais, ir aktoriais. Mokiniai nuoširdžiai padėkojo lektorei – scenografei Julijai Charsikai už suteiktą galimybę naujai susipažinti su tradiciniu vaikų literatūros kūriniu ir patirtą scenos atradimų džiaugsmą.

Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite