Angle down Atgal

Kuklus gimtadienis, bet už jo – dideli darbai

Kiekvienas žmogus savaip nutaria, kaip jam leisti laisvą laiką. Vieni keliauja, šoka ar dainuoja, dar kiti mezga ar skaito knygas, žiūri TV. Pasirinkimas tikrai platus.

Fondo įkūrėjas M. Čiuželis (dešinėje) įteikė padėką kaišiadoriškiui K. Malinauskui.
Fondo įkūrėjas M. Čiuželis (dešinėje) įteikė padėką kaišiadoriškiui K. Malinauskui.
Gerai nusiteikusios šventiniame renginyje buvo savanorės I. Maciulevičienė ir N. Sedleckaitė (dešinėje).
Gerai nusiteikusios šventiniame renginyje buvo savanorės I. Maciulevičienė ir N. Sedleckaitė (dešinėje).

Tačiau turime nemaža tokių, kurie savo laisvą laiką skiria kitiems žmonėms. Tokie kilnūs, be jokio atlygio dirbantys žmonės vadinami savanoriais. Jie savanoriauja Maltos ordine, lanko senelius globos namuose, namuose.

O štai neseniai susikūrė labdaros ir paramos fondas, kurio savanoriai – kalba ir klauso. M.Čiuželio 2014 metais įkurtas Paramos ir labdaros fondas nuo pat pradžių, pasak M. Čiuželio, siekė puoselėti filantropijos tradicijas Lietuvoje. Marius dirbo ranka rankon su žmona Kristina, jie norėjo savo pavyzdžiu įkvėpti kitus savitarpio pagalbai, bendruomeniškumui, atsakomybės ugdymui. Prieš trejus metus gimė sumanymas bendrauti ir teikti pagalbą telefonu, ši linija geriau visuomenei žinoma kaip „Sidabrinė linija“.

Toks pagalbos pavadinimas yra todėl, kad savanoriai su savo pašnekovais kalba telefonu arba išmaniųjų technologijų atrastomis programėlėmis. 2018 metais fondas pradėjo projektą „Mokykis ir savanoriauk“. Vilniau metropolitas Gintaras Grušas tapo „Sidabrinės linijos“ rėmėju. 2018 metais Vilniaus miesto meras R. Šimašius fondo steigėjus Čiuželius apdovanojo Šv.Kristoforo statulėle.

Labdaros ir paramos fondo savanoriai savo fondo gimtadienį pažymi birželio pabaigoje. Šiemet juos įkūrėjai Kristina ir Marius Čiuželiai sukvietė į Kaišiadorių rajone esančią „Roko sodybą“. Nors savanorių priskaičiuojama apie 300, į renginį atvyko apie 60 žmonių. Nemenką pulką sutikome ir kaišiadoriečių. Tai Kazimieras Malinauskas, Irutė Maciulevičienė, Nijolė Sedleckaitė, Lionė Bulaukienė, kiti.

Pasak M. Čiuželio, savanoriu gali būti bet kuris Lietuvos pilietis, sulaukęs pilnametystės. Savanoriais tampama po mokymų, išklausius kursą. Pirmieji savanoriai pasidalijo patirtimi. Viena moteris sakė, kad savanorystė jai padeda, ji pati tapo drąsesnė, labiau pasitiki savimi. Kita jauna mergina sakė, kad po savanoriavimo ji tapo labiau tolerantiška, linkusi daugiau įsiklausyti į kito žmogaus nuomonę. Renginyje birželio pabaigoje buvo pristatytas naujas fondo šūkis - „Žmogui reikia žmogaus“. Toks užrašas papuošė ir savanorių marškinėlius.

Kalbiname kaišiadoriečius Kazimierą ir Irutę. Pasak Kazimiero, jo pašnekovai yra toli, vienas Nidoje, kitas Žemaitijoje. „Mano globojama moteris yra buvusi mokytoja, ji labai apsiskaičiusi, aš daug naujo sužinojau su ja bendraudamas“, - sakė K. Malinauskas. O Irutės Maciulevičienės dvi pašnekovės – garbaus amžiaus mūsų rajono gyventojos. „Mes esame gyvai susipažinę, aš pas vieną kavos dažnai sustoju išgerti. O su kita taip atvirai pasikalbu, kaip su mama“, - sakė Kalvių gyventoja. Tą dieną vykusioje oficialioje dalyje daug savanorių gavo padėkos knygelę bei specialų Sidabrinės linijos ženklą.

Tarp padėką pelniusių – ir K. Malinauskas. O gimtadienį švęsti susirinkę žmonės neleido laiko veltui. Jie žaidė žaidimus, sprendė testus, vaišinosi. Vakare visų laukė pirtis ir ilgi pašnekesiai. Jų metu ne tik pasidalinta patirtimi, bet ir užsimezgė ne viena draugystės gija. Sėkmės jums, kilnūs žmonės! Jei norite paremti fondo veiklą ir jūs, siųskite SMS numeriu 1405, įrašę tekstą 1274. Žinutės kaina 2 eurai, auka 1,50 euro. Tapkite „Sidabrinės linijos“ savanoriais, pasirinkite norimą savanorystės formą ir kartu kurkime draugišką senatvei Lietuvą!

Virginija Šimkūnienė
Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite