REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Spalio 19 d. 10:14

Kūdikių kineziterapeutė – apie mažylių ir tėvų pojūčius

Kaunas

Tomas RimkusŠaltinis: Etaplius.lt


103734

Visiems tėvams, auginantiems vaikus ar besiruošiantiems susilaukti mažylio, galvoje kirba klausimai – kaip teisingai paguldyti, ką daryti, jei nevalgo, kokie batukai tinkamiausi – ir daugelis kitų. Nors informacijos sklaida šiais laikais yra gana efektyvi, vis dėlto sunku nepasiklysti tarp daugybės patarimų tėvams. Apie kūdikių raidos ypatumus ir tai, kaip nepasimesti ankstyvosios raidos ekspertų įžvalgose, kalbamės su Kaune esančios „Miglės studija“ sveikatinimo studijos įkūrėja, kūdikių ir vaikų kineziterapeute, osteopate Migle Bliuviene.

Kokių patarimų prireikia šiuolaikiniam tėčiui ir mamai?

Tėvai konsultuojami ir mokomi kaip atpalaiduoti, nuraminti, mankštinti savo kūdikį, kokios padėtys ir pratimai naudingiausi sveikatai, kokie žaislai ir pagalbinės priemonės geriausiai lavina to ar kito amžiaus vaiką, skatina jo raidą.

Pavyzdžiui, naujagimiui labai aktualu patogios ir atpalaiduojančios nešiojimo, migdymo, maitinimo padėtys – kūdikis tada gerai miega, sočiai pavalgo, gerai virškina maistą. Todėl procedūros ir konsultacijos metu parodau kaip tai pasiekti praktiškai, taip pat kokias pagalbines priemones galima naudoti – pagalvėles, volelius ir pan.

Vaikui paaugus svarbu laiku ir teisingai išmokti sėdėti, ropoti, stovėti. Svarbu, kad visos kūno grandys dirbtų optimaliu ręžimu, t. y. vaikui nebūtų sunku atlikti tą ar kitą judesį, nekryptų stuburas, formuotųsi simetrija, taisyklinga laikysena. Mokomės atsisėsti, atsistoti, šliaužti, ropoti – viską atliekame žaidimų forma, vaikui priimtinu laiku ir tempu.

Konsultacijos metu aptariamos, skatinamos ir kitos raidos sritys – kalba, jutimai, socializacija. Rekomenduojami ir praktiškai išbandomi tinkamiausi vaiko amžiui ir suvokimams žaislai, lavinimo ir mankštos priemonės, žaidimai (kamuoliai, ritiniai, dėlionės, kaladėlės, barškučiai ir kt.). Neretai kartu su tėveliais atliekame padėtis, pratimus, žaidimus, kad vėliau galėtų tai sėkmingai pakartoti namuose.

Kaip apibūdintumėte kūdikių kineziterapeuto teikiamas paslaugas? Kam jos skirtos?

Tai sveikatinimo procedūros kūdikiams ir vaikams. Taipogi – tėvų konsultavimas vaiko raidos, motorikos klausimais, higieninis kūdikių masažas ir mankšta. Procedūros atliekamos kūdikiams ir vaikams, esant padidintam jautrumui, dirglumui, raumenų įtampai,miego, maitinimosi sutrikimams ar atvirkščiai – esant vangumui, silpniems raumenims ir raiščiams, sulėtėjusiai raidai.

Kiek laiko jau užsiimate šia veikla? Kur kaupėte patirtį?

Esu baigusi LSU, kaip kineziterapeutė dirbu su vaikais ir kūdikiais jau 20 metų. Žinias tobulinau kineziterapijos, fizioterapijos, psichologijos srityse – osteopatijos 3 metų studijose. Savo darbe remiuosi holistiniu kūno sveikatos supratimu – teisinga tai, kas padeda priimti vaiką, tėvus, aplinkos veiksnius kaip vieningą visumą, darančią įtaką sveikatai.

Didžiąją savo karjeros dalį dirbau Kauno Centro Vaikų poliklinikoje, ankstyvos reabilitacijos skyriuje, taip pat „Ave Vita“ šeimos klinikoje, kineziterapijos klinikose. Šiuo metu esu įkūrusi studiją, kurioje matau didelį privalumą teikiant savo paslaugas, nes galiu skirti pakankamai laiko ir dėmesio savo mažiesiems pacientams ir jų tėveliams – tiek praktiškai dirbdama su jais, tiek ir suteikdama naudingos informacijos iš didelės darbinės patirties.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA