Angle down Atgal

Mažasis Aretas – pirmas šiais metais gimęs pakruojietis

Praėjusių metų liepą rajono gyventojams pirmąkart pristatyta kūdikio kraitelio iniciatyva – kūdikiui skirtų reikmenų rinkinys, dovanojamas atžalos susilaukusioms šeimoms. Nors ši socialinė iniciatyva tėveliams paviešinta vasarą, kūdikio kraiteliai išdalinti visus 2020-uosius metus vaikų susilaukusiems tėvams, kurie atitiko kraiteliui gauti nustatytus prioritetus – iš viso išdalinta 119 kraitelių.

Šią iniciatyvą nuspręsta tęsti ir 2021-aisiais, tad simboliškai pirmasis kraitelis ir nuotoliniai mero Sauliaus Margio sveikinimai pasiekė pirmojo šiais metais gimusio rajono kūdikio tėvelius.

Sausio pirmosiomis dienomis pasaulį išvydęs Aretas gimė pakruojiečių šeimoje. Tokį vardą, kaip pasakojo mama, mažasis berniukas atsinešė pats. „Iš anksto vardo negalvojome, tačiau tik jam gimus tapo aišku, kad turėsime sūnų Aretą“,- nuotaikingai nusiteikusi telefonu kalbėjo mama, besidžiaugianti ramiu kūdikiu. Šeima, sužinojusi, kad būtent jų kūdikis šįmet pradėjo rašyti gražiąją rajono statistiką nustebo ir pavadino tai neplanuotu, bet smagiu nutikimu, o namus pasiekęs kūdikio kraitelis – simbolinis, bet reikalingas dėmesys. „Tikiuosi, kad 2021-ieji metai visas stebuklų laukiančias šeimas apdovanos sveikais ir stipriais mažaisiais rajono gyventojais“,- kitiems tėveliams žinią siunčia Areto mama.

Meras pirmojo rajono kūdikio tėveliams palinkėjo kantrybės ir rūpestingumo bei puoselėti prasmingas šeimos vertybes, auginant mažąją atžalą.

Praėjusiais metais kovo mėnesį rajono tarybai pritarus šeimoms dovanoti kūdikio kraitelį, savivaldybės Socialinės rūpybos skyriaus specialistės atsakingai rinko, kas turėtų sudaryti tokį rinkinį. Pasitarus su įvairiais specialistais nuspręsta, kad kraitelis turi būti pritaikomas ilgesnį laiką, tad tėveliams dovanojamas rankšluostis, neperšlampamas vystyklas, flanelinis vystyklas, 2 poros kojinių, pledas su migduku, gertuvė, pirmasis šviežio maisto maitintuvas, lėkštė su šaukšteliu, silikoninis seilinukas ir ergonominis kramtukas. Pagal Kūdikio kraitelio išdavimo tvarkos aprašą dovana teikiama šeimai, jei bent vienas iš vaiko atstovų yra deklaravęs savo gyvenamąją vieta Pakruojo rajono savivaldybėje ne trumpiau kaip tris mėnesius iki kūdikio gimimo ir faktiškai gyvena Pakruojo rajone.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite