Angle down Atgal

Kuba: egzotika, tradicijos ir istorija

Šalis, kerinti savo istorija, laukine gamta, įspūdingomis tabako plantacijomis ir itin puoselėjamomis tradicijomis – Kuba. Ši neapsakomo grožio valstybė yra įsikūrusi tarp Atlanto vandenyno, Meksikos įlankos ir sodriai mėlynos Karibų jūros.

Turistams, vis dažniau ieškant naujų ir egzotinių kelionių krypčių, Kuba neretai tampa viena iš jų. Kelionių ekspertas Baltic Tours šiame straipsnyje pasakoja, ką verta, o gal tiesiog įdomu žinoti apie šį filmuose vaizduojamą, spalvotų senovinių automobilių ir cigarų kraštą.

Valstybė be interneto?

Kelionės į Kubą leidžia susipažinti su šalies keistenybėmis, įdomiais faktais ir, žinoma, istorija. Pirmasis, šiuolaikiniam keliautojui pro akis neprasprūstantis ir gana keistas faktas yra tas, kad šalyje beprotiškai ribojama prieiga prie interneto. Vos tik 5-6 % vietinių turi galimybę naudotis atviru, nemokamu internetu. Visiems kitiems belieka pasitenkinti cenzūruota versija, kurią kontroliuoja valstybė, mat eilinis kubietis, norintis bent valandą naudotis pilna, mokama versija, turės už tai pakloti bene savaitės atlyginimą. Savaime suprantama, jog tai vietiniams yra per didelė prabanga. Dėl šios priežasties Kuboje išsivystė nelegalus piratavimo verslas: į CD įrašomos naujausios laidos, filmai bei serialai, kurie vėliau būna perpardavinėjami iš rankų į rankas, o tokia laikmena yra vadinama „savaitės paketu”. Tačiau turistui, vykstančiam aplankyti Kubos, tai turėtų ir likti tik kiek keistas faktas, nedarantis jokios įtakos. Juk keliaujame atostogauti ir susipažinti su kultūra, o ne laiką praleisti virtualioje erdvėje, tiesa?

Dvi valiutos

Keliaujant į svetimą šalį, natūralu pasidomėti nacionaline valiuta ir, jei reikia, ją išsikeisti. Kelionių organizatorius Baltic Tours pabrėžia, kad Kuboje naudojamos dvi valiutos: pesas ir konvertuojamas pesas. Viena yra skirta turistams, o kita – vietiniams. Turguje atsiskaityti už daržoves ar vaisius reikėtų pesais, na, o visi kiti turistiniai malonumai, pavyzdžiui, viešbutis ar bilietai, turėtų būti apmokami konvertuojamaisiais pesais, kurių vienetas prilyginamas JAV doleriui. Jei vis dėl to pritrūko būtent vietinių naudojamos valiutos, dar kitaip vadinamos moneda national, neretai gatvėje galite sutikti neoficialių pinigų keitikų. Bet tokiose situacijose dera būti itin atsargiems ir budriems, nes už savo turimus eurus ar dolerius galite gauti ne atitinkamą kiekį konvertuojamų pesų, o paprastų, kurių vertė yra net 24 kartus mažesnė!

Praeitis dabartyje

Atvykėliams derėtų žinoti ir tai, kad amerikiečiai 1962 metais Kubai uždėjo embargą (draudimą importuoti arba eksportuoti nustatytas prekes iš nurodytos valstybės). Teigiama, kad būtent dėl šios priežasties šalyje laikas tarytum sustojęs 7-ajame dešimtmetyje. Nedažyti namai, gatvėse pilna senovinių automobilių, trūksta prekių visose parduotuvėse ir žinoma, dėl to klesti begalės nelegalių verslų. Savo kelionės į Kubą metu nesitikėkite rasti ir populiariausių greitojo maisto restoranų ar kavos stotelių, tokių kaip Starbucks. Dėl jau anksčiau minėtos priežasties, ši šalis nėra paliesta jokių amerikonizmų. Jums taip pat neteks sutikti ir reklamų, demonstruojančių didelius prekybos centrus, nes paprasčiausiai Kuboje jų nerasite. Dėl itin skurdžios pasiūlos, čia pirkiniams išleisite tikrai nedaug, kas, galbūt, turėtų visai nudžiuginti. Vis dėlto, neretai gatvėje sutiksite vietinius, siūlančius rankų darbo cigarus, laikomus tikrais meno kūriniais, tačiau būkite atsargūs, nes pasitaikyti gali ir labai įkyrių ar nesąžiningų pardavėjų.

Ieškantiems tiek egzotikos, tiek istorijos ir senovės tradicijų – kelionės į Kubą yra puikus pasirinkimas. Čia susipina komunistinis režimas, kolonijinę epochą primenanti architektūra, Afrikos įtaka tradicijoms ir baltutėlio smėlio paplūdimiai, kvapą gniaužiantys kiekvienam turistui. Grožėkitės, atraskite, pažinkite kultūrą, gatvėje prasilenkite su senovinį automobilį vairuojančiu vietiniu, įsikandusiu cigarą ir tiesiog pagyvenkite kubietišku ritmu!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite