Krokialaukio gimnazijos mokiniai istorijos žinias gilino Alytaus kraštotyros muziejuje

Alytus
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gruodžio 6 d. vyresniųjų klasių gimnazistai Alytaus kraštotyros muziejuje dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato organizuotame mokslinių straipsnių rinkinio „Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis“ pristatyme.

Leidinį pristatė ir diskusijoje dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas R. Račinskas, vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė I. Vilkienė, Vilniaus universiteto istorikas D. Noreika. Kalbėjusieji pabrėžė, kad Holokaustas yra labai sudėtingas ir skaudus žmonijos istorijos įvykis, kurio simboliai, reikšmė ir prasmė neprarado aktualumo ir praėjus daugiau nei 70 metų. Leidinyje publikuojami trylikos autorių, tarp kurių yra ir visuotinį pripažinimą pelniusių Holokausto istorijos tyrėjų, mokslininkų iš Estijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos straipsniai. Platų probleminį tyrimų lauką apimantis mokslinių straipsnių rinkinys yra aktualus ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei.

Į gimnaziją mokiniai grįžo ne tuščiomis – su naujausiomis istorijos žiniomis apie vieną iš skaudžiausių žmonijos etapų – masinį žydų tautos naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu, ir su renginyje pristatyta knyga, kurią galės skaityti visi, besidomintys Antrojo pasaulinio karo, žydų tautos ir Holokausto istorija bei istorine atmintimi.

Šiemet, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, gimnazijoje buvo įkurtas Tolerancijos ugdymo centras, kurio tikslas – ugdyti ir puoselėti žmogaus teisių kultūrą, profesionaliai ir efektyviai organizuoti mokymą apie totalitarinius režimus ir įamžinti nacių ir sovietinio okupacinių režimų aukų atminimą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija