Angle down Atgal

Krokialaukiečiai suėjo po darbų

Spalio 22-osios vakarą Alytaus r. savivaldybės Kultūros centro Krokialaukio filiale vyko asociacijos „Krokialaukio kaimo bendruomenė“ organizuota tradicinė šventė „Suėję po darbų“. Tai baigiamasis projekto, finansuoto LR Žemės ūkio ministerijos, renginys, kuriuo siekėme skatinti gyventojų bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą: puoselėjamas tradicijas sieti su poreikiu įgyti naujų gebėjimų, skatinat kūrybiškumą, iniciatyvumą ir verslumą.

Renginys prasidėjo asociacijos teritorijoje ūkininkaujančiųjų duonos aukojimu, kurią kaip meilės ir pagarbos ženklą dirbančiam žmogui ir žemei maitintojai įnešė jaunuoliai. Duoną priimdama Krokialaukio seniūnijos seniūnė Gintarė Navickienė padėkojo visiems žemdirbiams už sunkų ir atsakingą triūsą, susirinkusiems palinkėjo sveikatos bei tarpusavio supratimo.

Asociacija dar vasario mėnesį parengė paraišką gauti paramą pagal veiklos sritį ,,Renginių organizavimas“ pagal 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles. Paraiška buvo teigiamai įvertinta ir gautas Žemės ūkio ministerijos finansavimas (1484 Eur) suplanuotoms veikloms organizuoti. Nuo birželio mėn. pabaigos iki rugsėjo pradžios buvo vykdomas konkursas ,,Mano sodyba“. Gyventojai fotografavo savo sodybas, nuotraukas publikavo Facebook paskyroje ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“. Džiugu, kad kiekvienais metais atsiranda vis daugiau ir daugiau bendruomenės teritorijoje gyvenančių žmonių, puoselėjančių savo gyvenamąją aplinką. Tad šiais metais buvo paskelbta 13 įvairių nominacijų. Spaudams ant drobių buvo pasirinktas simbolis – vanduo, kaip sveikatos, naujumo, pradžios ženklas. Tai – Krokialaukio miestelio tvenkinio vaizdai. Šiais metais gražiausiomis sodybomis paskelbtos dvi – Kristinos ir Ramūno Kručkų sodyba, išsiskirianti modernumo ir tradicijos derme, įdomiomis poilsio erdvėmis, ir Aldonos ir Jono Turčinavičių – gražiausias ir didžiausias rožynas (98 rožės) darniai derantis su įvairiaspalviais jurginais.

Renginyje buvo pasveikinti 2021-aisias gimę mažyliai – Akmėja ir Mykolas. Jiems įteikti kūdikių albumai – pirmosios knygelės, o Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos mokinių trio skyrė tango. Tęsdami tradicijas pasveikinome 100 metų sukaktį šventusią krokialaukietę.

Šventėje paminėjome ir asociacijos ,,Krokialaukio kaimo bendruomenė“ 15-ąsias gyvavimo metines.

Renginyje skambėjo krokialaukiečių vokalinio ansamblio ,,Akordas“ bei Jurgitos ir Dainiaus dueto, vokalinės grupės ,,Smiltė“ iš Nemunaičio ir ansamblio ,,Banga“ iš Ūdrijos (vad. D. Juozapavičius) bei Ilonos Zapolskienės ir Dainiaus Juozapavičiaus dueto atliekamos dainos, nuotaikingus šokius dovanojo ,,Retro“ grupė iš Simno (vad. A. Kyguolienė), trankia muzika visus pajudino kaimo kapela ,,Simnyčia“ (vad. R. Vilkauskas). Renginio kulminacija – Donaldos Meiželytės koncertas.

Be įgarsintojo Sauliaus Belecko, renginys nebūtų buvęs toks kokybiškai skaidrus. Žinoma, už tai dėkojame Alytaus rajono savivaldybei. Dėkojame, kad galime modernioje, estetiškoje, šiltoje salėje pabūti kartu, pasidžiaugti vieni kitų darbais, veiklomis. Dėkojame visiems, aktyviai prisidėjusiems organizuojant ne tik renginį, bet ir visas projekte numatytas veiklas: maisto ir puokščių gaminimo edukacijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite