Angle down Atgal

Kriokiškiečiai kvietė paskanauti Tijos ir Kafijos

Atsikvėpti po darbų ir pabūti drauge liepos 13 d. kriokiškiečiai ir svečiai rinkosi į kraštiečių sueigą-šventę „Tijos ir Kafijos gėrimas popiet Mažojoje Lietuvoje“.

Į šventę atvykusieji turėjo praeiti griežtą patikrą Lietuvos-Vokietijos pasienio „susiekime“ – ar niekas neįsineša kontrabandinių daiktų, ar terbos ne per sunkios, ar visų dokumentai tvarkingi atsakingai apžiūrėjo vachmistrai Dočys ir Fricas bei mokytoja Frau Marta (Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto Kultūros centro studija „Diskutuotina“). Į šventę pateko tik tie, kurie atsinešė gerą nuotaiką ir gavo sienos kortelę su reikiamais antspaudais bei specialų padėkliuką Tijos ar Kafijos puodeliui pasidėti.

Šventės pradžią skelbė iškilmingai Pagėgių sav. administracijos Vilkyškių seniūno Dariaus Jurkšaičio ir Kriokiškių kaimo bendruomenės pirmininkės Redos Tamašauskienės įneštos vėliavos bei sveikinimo kalba. Sveikinimo žodį tarė bei didelį šventinį tortą kriokiškiečiams dovanojo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė, pasidžiaugti švente atvyko ir susirinkusiuosius sveikino Pagėgių sav. administracijos Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, VVG „Pagėgių kraštas“ pirmininkė Rasa Stonienė bei Sigitas Stonys, Pagėgių savivaldybės Kultūros centro vadovė Svetlana Jašinskienė.

Bendruomenės pirmininkė Reda Tamašauskienė sveikino susirinkusius bei simbolinėmis dovanomis dėkojo šventę surengti padėjusiems pagalbininkams, apdovanojo ypatingas progas šiais metais mininčius ar minėsiančius kraštiečius. Pasveikinti trys šiais metais trisdešimtąjį jubiliejų švenčiantys kaimo gyventojai – Emilija, Viktorija ir Marius, auksines vestuves švenčiantys Elena ir Alfonsas Ivanauskai, 70-metį švenčiantis Bronius Bendikas, Ilgakasių konkurse diplomą iškovojusi Greta Angelskytė bei sueigos dieną 55 metų sukaktį šventęs Raimondas Stankevičius. Bendruomenės pirmininkei dėkojo bei dovanas įteikė kaimo bendruomenės nariai. Tylos minute pagerbti amžinybėn iškeliavę kaimo gyventojai.

Šventės dalyvius džiugino tauragiškių gospel choro „Gloria“ (vadovė Rasa Levickaitė-Šerpytienė) muzikinė programa, Mildos Jašinskaitės-Jasevičienės dainos, o šventei įsibėgėjus vachmistrai Dočys ir Fricas bei mokytoja Frau Marta šventės dalyvius vaišino tradiciniais mažlietuvių gėrimais - Tija ir Kafija. Tačiau ilgai sėdėti susirinkusiesiems neteko – netrukus visus šokiui išjudino televizijos, muzikos ir teatro scenose nuolat matomas Anželikos Cholinos šokio teatro bei Kauno bigbendo solistas, Kauno valstybinio muzikinio teatro aktorius Martynas Kavaliauskas.

Sueigos baigiamuoju akordu tapo žiūrovams kvapą užgniaužęs Šakių cirko mokyklos „Šypsena“ auklėtinių pasirodymas (vadovai Itana ir Raimondas Januševičiai).

Išskanavę Tiją ir Kafiją bei šventinį tortą, kriokiškiečiai nenoriai skirstėsi namo – spaudė viens kitam rankas ir žadėjo kitais metais ir vėl susitikti kasmetinėje Kriokiškių kaimo sueigoje „Tijos ir Kafijos gėrimas popiet Mažojoje Lietuvoje“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite