Angle down Atgal

Kriminalas Santaros klinikose: sunkiam ligoniui liepė turėti savo termometrą?

Į Alfa.lt portalą kreipėsi skaitytoja Regina (pavardė redakcijai žinoma), papasakojusi apie jos tėčiui Santaros klinikose nutikusią nemalonią istoriją. Sunkios būklės paguldytam ligoniui buvo liepta turėti savo termometrą. Tačiau Santaros klinikų atstovė verčia suabejoti šia situacija – anot jos, duomenų apie tokį incidentą klinikos neturi.

Sunkiam ligoniui nerado termometro

Anot Reginos, jos tėtis į Santaros klinikų Kardiologijos I skyrių buvo paguldytas sausio 29 d. Nors vyras – jau senyvas ir turi rimtų sveikatos sutrikimų, skyriuje jam liepta turėti savo termometrą, nors pastarųjų, rodos, ligoninėje neturėtų trūkti.

„Rezidentas pareikalavo turėti savo termometrą, nes stacionaro pacientui teks pačiam matuoti ir grafike fiksuoti temperatūros pokyčius. Pacientas 75 metų, po širdies vožtuvo implantacijos, paguldytas su komplikacijomis. Jis visą gyvenimą dirbo ir sąžiningai mokėjo mokesčius. Aš pasakiau, jog ekstra atveju paguldytiems pacientams privalomas visas nemokamas medicininis aptarnavimas. Šio skyriaus, man atrodo, jog tai užsienietis rezidentas, nes darbuotojo identifikacijos pažymėjimo jis neturėjo, grubiai rėžė – vaistinė dar dirba, nueisit ir nupirksit.

Kyla klausimas – gal dar reikės ir spaudimo matuoklį pirkti, nes tokiam stacionaro ligoniui teks gydytojams ir spaudimą matuoti? O gal dar ir kitus būtinus diagnostinius instrumentus nusipirkti?“ – rašė moteris.

Klinikos: termometrų pakanka

Apie nemalonią situaciją Regina parašė dar sausio pabaigoje, tačiau prireikė kelių savaičių bandant išsiaiškinti, kodėl tokia situacija įvyko ir ar išvis įvyko. Kaip paaiškėjo, nors Santaros klinikų atstovai domėjosi, ar išties paguldyto ligonio buvo reikalaujama turėti savo termometrą, nėra duomenų, jog tokia situacija buvo kilusi.

Santaros klinikų komunikacijos specialistė Jurgita Juozaitytė raštu pranešė, kad be papildomų duomenų sunku ką nors pakomentuoti, tačiau susisiekus su Kardiologijos I skyriumi buvo gautas patikinimas, kad pacientai nėra prašomi turėti savo termometrus.

„Jie tvirtina, jog tikrai neprašo pacientų pirktis termometrų, nes jų pakanka“, – rašė J. Juozaitytė.

Anot gydymo įstaigos atstovės, keblumų kelia ir tai, kad klinikos šioje situacijoje yra supančiotos įstatymų, kadangi negali be paciento žinios atskleisti duomenų apie jį ar be pagrindo gilintis į jo asmeninius duomenis.

Prašė savų elementų

Per kelias savaites tai jau antrasis kartas, kai į Alfa.lt kreipiamasi dėl Santaros klinikose kilusių nemalonių situacijų.

Sausio pabaigoje besikreipusi moteris aprašė situaciją, kai atliekant tyrimą dėl miego apnėjos, prašyta turėti savus elementus aparatui, kuriuo atliekamas tyrimas.

„Lietuva, Vilnius, Santaros klinikos. Įtariama miego apnėja, gydytoja guldo į skyrių po kelių mėnesių laukimo eilėje.

Atvažiavęs nurodytu laiku, pralauki keletą valandų. Tai kiek sutrikdo, nes viskas planuota prieš kelis mėnesius, nėra netikėtas vizitas. Na, šiek tiek keista, bet gal tokia tvarka (netvarkoje).

Kas užkliuvo, jog laukiant su tikrai senyvo amžiaus seneliais jie siuntinėjami pirmyn atgal pasiimti kortelės, apie tai nebuvo užsiminta, dėl to sunkiai einančio senuko pagailo. Nieko, pasiėmėme korteles.

Laukiam, nesiskundžiam. Pagaliau paguldo į skyrių, pasveria, išmatuoja, kardiogramą padaro.

Gydytoja informuoja, jog pagrindiniai tyrimai bus atliekami naktį, naudojant aparatus, fiksuojančius deguonies lygį. Viskas aišku, suprantama.

Galiausiai, kas visiškai pribloškia, atėjusi rezidentė liepia atsinešti elementus (baterijas) aparatui. Sako, reikės 4 AA ir 4 AAA elementų. Tą patį pakartoja ir sunkiai vaikštančiam pacientui greta. Va čia buvo kaip griaustinis iš giedro dangaus. Pasimetu, pasisiūlau nupirkti elementų ir senoliui, šis širdingai padėkoja. Persirengiu, išeinu iš skyriaus ir viliuosi rasti šalia kioską ar parduotuvę, kur bus šių baterijų.

Noriu sužinoti, išsiaiškinti, ar kitą kartą prieš operaciją reikės atsinešti ir skalpelį chirurgui bei šluotą valytojai“, – ironiškai savo laišką baigė Greta.

Santaros klinikos tąkart pripažino, kad tokia situacija buvo nutikusi, tačiau nėra kasdienė – tiesiog tą dieną buvo sutrikęs tyrimus atliekančių aparatų veikimas, dėl to ir prireikė prašyti pacientų, kad šie įsigytų elementų. Specialistė taip pat pabrėžė, kad dėl viešųjų pirkimų tvarkos klinikoms yra surištos rankos sprendžiant tokias problemas.

„Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose pacientams atliekamos labai plataus spektro procedūros, naudojamos įvairios priemonės. Deja, nutinka, jog įranga sugenda ar sutrinka jos veikla. Klinikų personalas iš visų jėgų stengiasi iškilusias kliūtis pašalinti, nes puikiai supranta, jog dažnam pacientui konsultacijos ar procedūros tenka laukti ne vieną dieną.

Minimu laikotarpiu buvo sugedęs baterijų įkrovimo įrenginys (neveikė indikatorius, parodantis baterijos įkrovimo lygį), naudojamas atliekant tyrimą. Įprastai pacientams baterijų pirkti nereikia, nes dažniausiai naudojamos įkraunamos baterijos. Tąkart skubiai įsigyti baterijų dėl galiojančios tvarkos, reguliuojančios viešuosius pirkimus, nebuvo galimybės, o paslauga buvo reikalinga iškart, todėl dėkojame pacientams už bendradarbiavimą, supratingumą ir geranoriškumą.

Nuoširdžiai apgailestaujame dėl sukeltų nepatogumų ir stengsimės užtikrinti, kad ateityje tokių nesklandumų nebepasitaikytų“, – rašė J. Juozaitytė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite