Angle down Atgal

Kretingos rudens derliaus šventėje – moliūgo „skerstuvės“, sūrių alėja ir pieno šampanas

Kretingoje šeštadienį vyks spalvinga ir turtinga tradicinė Rudens derliaus ir Moliūgo šventė.

Rudens gėrybių, ūkininkų ar amatininkų gaminių gausa garsėjanti mugė, didžiausio moliūgo „skerstuvės", Vytauto Šiškausko ir grupės „Sadūnai“ koncertai, sūrininkystės meistrų gaminių bei nealkoholinio pieno šampano degustacijos „Sūrių alėjoje“ – visa tai galima bus rasti Kretingos miesto Rotušės aikštėje.

Kretingos krašto ūkininkams, žemdirbiams, amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojams dedikuota šventė kretingiškių ir miesto svečių lauks nuo pat ryto, sakoma Kretingos savivaldybės pranešime.

Daugiau nei du šimtai ūkininkų, amatininkų, tautodailininkų ir prekybininkų nuo ryto kretingiškius bei miesto svečius kvies apsilankyti rudens gėrybių mugėje, kur bus galima įsigyti įvairių dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, ūkininkų užaugintų daržovių ir vaisių, naminės duonos, pyrago ir mėsos gaminių, įvairių tautodailininkų dirbinių bei kt.

Pirmą kartą mugėje bus įrengta ir speciali „Sūrių alėja", kurioje įvairius savo gamybos sūrius kvies ragauti ir įsigyti sūrininkystės meistrai iš Kretingos krašto, kitų šalies rajonų bei Latvijos. Beje, čia pat bus galima paragauti specialiai Rudens derliaus ir Moliūgo šventei pagaminto nealkoholinio pieno šampano.

„Pieno šampanas – tai senovinis pieno gėrimas, kartais dar vadinamas pieno gira. Kretingiškius ir miesto svečius vaišinsime net kelių skonių pieno šampanu – medaus, razinų, kmynų“, – pažymi liaudies meistrė Vida Viskontienė.

Daug staigmenų, žaidimų, atrakcijų ir dovanų šventės lankytojams pasiūlys ir Kretingos rajono laikraščio „Pajūrio naujienos" komanda. Centrinėje Rotušės aikštės erdvėje, greta Nepriklausomybės paminklo, bus surengtos moliūgų kompozicijų, dekoratyvinių balandžių ir vištų, senovinių automobilių parodos, savo motociklus išrikiuos Kretingos baikeriai, užeiti į vigvamą kvies indėnai iš Vinetu kaimo. Taip pat tradiciškai bus apdovanoti didžiausių, įspūdingiausių moliūgų augintojai, o šventės pabaigoje – 2019 metų didžiausio moliūgo „skerstuvės".

Rudens derliaus ir Moliūgo šventės svečius linksmins Vytautas Šiškauskas ir grupė „Sadūnai“.

Taip pat jau tradiciškai šventėje į savo kiemelį pakvies ir rajono seniūnijos. Čia bus galima ne tik išbandyti įvairius žemaitiškus žaidimus, pasiklausyti kaimo kapelų, bet ir paragauti seniūnijų gaspadinių paruoštų žemaitiškų patiekalų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite