Angle down Atgal

Kretingos rajone bus įsteigtos papildomos darželinukų grupės

Kretingos rajone šiemet eilės į savo pasirinktus darželius nesulaukė apie 150 vaikų, daugiau nei pusė jų – trimečiai. Siekiant, kad kuo daugiau vaikų patektų į darželius, Kretingos rajono savivaldybė esamose ikimokyklinio ugdymo įstaigose nusprendė įsteigti naujas grupes mažiesiems Kretingos rajono gyventojams.

„Ši problema yra netradicinė, nes praėjusiais metais į darželius nepateko tik 30 vaikų. Galbūt darželių poreikis išaugo dėl „Brexito“ ir koronaviruso – dalis jaunų šeimų čia sugrįžo iš emigracijos gyventi, o kiti, kad praleistų karantiną, o paskui apsisprendė likti ilgesniam laikui. Kaip bebūtų, tuo, kad Kretingoje kuriasi daug jaunų šeimų, labai džiaugiamės, bet tuo pačiu dabar turime išspręsti rūpestį, kur būtų galima sutalpinti vaikus. Diskutuojame su ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomene ir ieškome sprendimo, kad šiemet į lopšelius-darželius patektų kuo daugiau vaikų“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Įvertinus investicijų poreikį bei pasitarus su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bus įrengta 12 naujų vietų vaikų ugdymui Kretingos Simono Daukanto progimnazijos Rūdaičių skyriuje, 22 – Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“. Taip pat šiuo metu rekonstruojama ikimokyklinio ugdymo patalpa Kartenos mokykloje-daugiafunkciniame centre, kuriame papildomai bus įrengtos 6 vietos. Salantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Rasa“ įrenginėjamos patalpos jungtinei priešmokyklinio ugdymo grupei, kurioje bus ugdoma 15 vaikų.

Šių metų pabaigoje dar dvi darželio grupės turėtų atsirasti, pabaigus statyti lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestatą.

Kretingos rajone ikimokyklinį ugdymą teikia 17 švietimo įstaigų, mieste – 6, kaimo vietovėse – 11. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 1244 ikimokyklinio amžiaus vaikai, iš jų: 842 mieste, 402 kaimo vietovėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite