Angle down Atgal

Kretingoje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis

Penktadienį, vasario 8 d., Kretingoje lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Savivaldybėje Vyriausybės vadovą ir jo komandą sutiko meras Juozas Mažeika, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Levutė Staniuvienė ir Antanas Vinkus, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, jo pavaduotojas Povilas Černekis.

Ministrą Pirmininką S. Skvernelį lydėjo patarėjai Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Tomas Beržinskas, Lukas Savickas, Protokolo skyriaus vedėja Jūratė Lošienė ir fotografas Darius Janutis.

Savivaldybėje vykusio susitikimo metu meras J. Mažeika pristatė didžiuosius savivaldybės įgyvendintus ir tęstinius projektus, numatytą sporto infrastruktūros plėtrą, visai Lietuvai tarptautinėse varžybose atstovaujančios Kretingos motobolo komandos pasiekimus ir savivaldybės siekį pagerinti bei plėtoti šiai sporto šakai reikalingą materialinę bazę. Teiravosi, kokios galimybės būtų gauti finansinę paramą turimos bazės rekonstrukcijai.

Vyriausybės vadovo teigimu, Nacionalinio motocentro atsiradimo Kretingoje idėja svarstytina, jeigu to reikia bendruomenei, tačiau norėtų susipažinti su konkrečiu projektu ir tada svarstyti galimus jo įgyvendinimo būdus. Premjeras S. Skvernelis Savivaldybės vadovus ir Seimo narius L. Staniuvienę ir A. Vinkų patikino, kad, jeigu bus pakviestas, atvyks pažiūrėti ir rungtynių, kuriose varžysis abi Lietuvos motobolo komandos – iš Kretingos ir Skuodo.

Naujai atidarytoje Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje susitikime su tarybos nariais, švietimo, kultūros bendruomenių atstovais, sveikatos priežiūros įstaigų vadovais, bendruomenių pirmininkais, seniūnais, verslo atstovais Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pirmiausia pasidžiaugė jam neįtikėtiną, puikų įspūdį palikusiomis moderniomis bibliotekos erdvėmis, kurios taps svarbiu, visiems pasiekiamu kultūriniu traukos centru. Užsiminė, jog Kretingoje vieši įgyvendindamas savo pažadą per kadenciją aplankyti visas šalies miestus ir rajonus – tą pačią vasario 8 d. su komanda jis lankėsi ir Skuodo bei Klaipėdos rajonų savivaldybėse.

Apžvelgęs valstybės ekonominę situaciją, pristatęs geresnius, lyginant su 2017 m., 2018 m. biudžeto įvykdymo rodiklius, Vyriausybės inicijuotų teisės aktų įgyvendinimo rezultatus, Ministras Pirmininkas atsakė į mūsų savivaldybei ypač aktualius, mero J. Mažeikos pateiktus klausimus apie perspektyvas savivaldybei sugrąžinti teisę savarankiškai disponuoti miesto teritorijoje esančiais laisvais žemės sklypais, kuriais domisi potencialūs investuotojai, švietimo sistemos finansavimo pokyčius, po kurių savivaldybė iš 2019 m. biudžeto turės papildomai apie 600 tūkst. eurų skirti švietimo pagalbos ir valdymo išlaidoms, taip pat papildomai prisidėti prie kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo.

„Klausimas dėl savivaldybių galimybių didinimo disponuoti jų teritorijose esančiais laisvais žemės sklypais iš dalies yra išspręstas, kadangi potencialūs investuotojai, norėdami įsigyti ar išsinuomoti verslui skirtą valstybinės žemės sklypą, gali tai padaryti be aukcionų, jeigu atitinka bent keturis kriterijus iš viso sąrašo. Be to, parengti ir Seimui svarstyti teikiami teisės aktų pakeitimo projektai, kad savivaldybės pačios galėtų formuoti sklypus, perimti projektavimo funkcijas iš Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Pasak Premjero, švietimo pagalbai organizuoti savivaldybėms trūkstamos lėšos yra numatytos, tačiau dėl valdymo išlaidų, švietimo įstaigų struktūros ir infrastruktūros pokyčių reikės apsispręsti pačioms. Jeigu nenorės nieko keisti ir sieks išlaikyti tai, ką turi iki šiol, savivaldybės turės prisidėti iš savo biudžeto, neišskiriant nei švietimo, nei kultūros, nei apskritai viso viešojo sektoriaus.

Vyriausybės vadovas susitikime atsakė ir į kitus pateiktus klausimus, kuriems išspręsti reikalinga Vyriausybės pagalba – dėl šalies pristatymo atvykstantiems svečiams ir turistams, dėl kurortinės vietovės statuso suteikimo galimybės daliai Kretingos rajone esančių teritorijų, dėl investicinių prioritetinių projektų, ypač įgyvendinamų bendromis savivaldybės ir valstybės biudžetų lėšomis, finansavimo galimybių didinimo, kad statomus objektus būtų galima užbaigti per 1–2 metus, taip pat dėl turizmo infrastruktūros plėtrai, kultūros paveldo objektų restauravimui ir sutvarkymui reikalingo finansavimo tobulinimo. Premjeras akcentavo, jog daliniai sprendimai siekiant išspręsti keliamus klausimus atliekami, be to, Vyriausybė yra atvira ir naujiems pasiūlymams.

Baigdamas vizitą Kretingoje Ministras Pirmininkas S. Skvernelis apsilankė PET tarą ir jos formavimo įrenginius gaminančioje bendrovėje „Terekas“, domėjosi joje diegiamomis šiuolaikinėmis technologijomis, pardavimų rinkomis, planuojama plėtra, kaip bendrovei pavyksta pritraukti ir išlaikyti geriausius darbuotojus. Vyriausybės vadovą nustebino, kad Kretingoje veikia tokia įmonė, kaip „Terekas“, kuri konkurencinga pasaulio rinkose, kuria, gamina ir įvairioms šalims tiekia inovatyvias PET pūtimo mašinas.

Kretingos rajono savivaldybės inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite