Angle down Atgal

Kremliaus kritikas A. Navalnas grįžo į Maskvą, oro uoste jį išsivedė policija

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste jį išsivedė teisėsaugos pareigūnai.

Pagal skrydžio planą, iš Vokietijos skridęs lėktuvas turėjo leistis Vnukovo oro uoste, į jį gausiai susirinko A. Navalno rėmėjai ir žiniasklaida, tačiau lėktuvas buvo nukreiptas į Šeremetjevo tarptautinį oro uostą.

„Aš visiškai nebijau. Esu tikras, kad viskas sufabrikuota“, – oro uoste sakė A. Navalnas. Jo pasisakymą transliavo televizija „Dožd“.

Vėliau A. Navalnas nuėjo iki pasų kontrolės. Čia jis atsisveikino su žmona ir nuėjo su policijos pareigūnais.

„Aleksejų pasienyje išsivedė policijos pareigūnai, nepaaiškinę priežasties. Advokatui nebuvo leista eiti su juo“, – pranešė A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Prieš skrydį Rusijos teisėsauga perspėjo, kad 44 metų A. Navalnui Rusijoje gresia areštas. Rusijos policija Vnukovo oro uoste sekmadienį sulaikė keturis A. Navalno rėmėjus.

A. Navalnas Vokietijoje kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalnas sako, kas jį bandė nunuodyti FSB Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.

Rusijos kalėjimų tarnyba sako, kad atvykusiam į Maskvą A. Navalnui gali grėsti kalėjimas už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite