Angle down Atgal

Kreiptasi į teismą dėl statybų sostinės Žvėryno rajone

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pirmadienį pateikė ieškinį teismui dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos bendrovei „VIA Sportas“ išduoto leidimo sostinės Žvėryno rajone esančiame sklype statyti daugiabutį. Ieškinyje Vilniaus miesto apylinkės teismui prašoma leidimą panaikinti ir įpareigoti atsakovus pašalinti statybos padarinius.

VTPSI teismo taip pat prašo taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti pagal neteisėtą leidimą vykdomas statybas iki teismo proceso pabaigos.

Tyrimo metu nustatyta, kad statybą leidžiantis dokumentas statyti daugiabutį namą išduotas pažeidžiant ir statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, ir kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Šį atvejį išnagrinėjusi Kultūros paveldo departamento (KPD) direktoriaus sudaryta laikinoji komisija konstatavo, kad KPD Vilniaus skyriaus specialisto neteisėti veiksmai - pritarimas projektiniams pasiūlymams, išduoti specialieji paveldosaugos reikalavimai bei pritarimas detaliojo plano korektūrai - sudarė sąlygas sunaikinti vietovei reikšmingą kultūros paveldą.

VTPSI tyrimas taip pat atskleidė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija netinkamai įvertino projekto atitikimą detaliajam planui, specialiesiems architektūriniams ir kitų teisės aktų reikalavimams bei išdavė statybą leidžiantį dokumentą, nors jis šiuo atveju negalėjo būti išduotas.

Laikinai einanti pareigas VTPSI viršininkė Eglė Kuklierienė teigė, kad bendrovė „VIA Sportas“ savivaldybei pateikė projektą, kuriame pastatai viršijo detaliuoju planu nustatytą maksimalų galimą statinio aukštį ir sklypo užstatymo tankumą. Be to, kreipiantis dėl leidimo išdavimo nebuvo pateikti ir visi įstatymais privalomi dokumentai.

VTPSI teismo prašo įpareigoti atsakovą UAB „VIA Sportas“ per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo pertvarkyti statinį taip, kad jis atitiktų teisės aktų reikalavimus ir teritorijų planavimo dokumentų sprendinius. Tai turi būti padaryta pagal reikiamai parengtą projektinę dokumentaciją, gavus naują statybą leidžiantį dokumentą. Jei atsakovas reikalavimų neįvykdys, prašoma įpareigoti statytoją per 6 mėnesius savo lėšomis pašalinti statybos padarinius ir sutvarkyti statybvietę.

VTPSI tyrimą dėl Vilniuje, Birutės g. 40, statomo daugiabučio leidimo teisėtumo atliko po visuomeninės organizacijos „Žvėryno bendruomenė“ ir Vilniaus apygardos prokuratūros kreipimosi.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite