Nuotraukų autorius - A. Gedrimas/LK KOP AB
Angle down Atgal

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „NATO oro policijos misija Baltijos šalims išlieka tokia pat svarbi kaip visada“

Rugsėjo 3 d. vadovavimą NATO oro policijos misijai Baltijos valstybėse iš Vengrijos perėmė Belgija. Taip pat pasikeitė ir misiją sustiprinančios šalys: ateinančius keturis mėnesius Šiauliuose misijai pastiprinimą teiks Danijos karinių oro pajėgų kontingentas, pakeitęs Ispaniją, o Estijoje – Jungtinės Karalystės karines pajėgas keičia kontingentas iš Čekijos.

Misijos kontingentų pasikeitimo ceremonijoje, surengtoje Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė NATO oro policijos svarbą Lietuvai, Latvijai ir Estijai. „NATO oro policijos misija Baltijos šalims išlieka tokia pat svarbi kaip visada, o Lietuva ir toliau teiks paramą į misiją atvykstantiems sąjungininkų kontingentams. NATO oro policijoje dalyvaujančių sąjungininkų pastangos ir veiksmai net tik prisideda prie civilinės aviacijos saugumo, misijoje dalyvaujantys sąjungininkų kariai yra ir viso Šiaurės Atlanto aljanso sargai, kurių tarnyba labai svarbi patikimam atgrasymui ir taikai šiame regione ir visame aljanse užtikrinti“, – sakė V. Umbrasas.

„Mes jau pademonstravome ir įrodėme, kad galime koordinuotais veiksmais saugoti NATO oro erdvę šiame regione ir visoje Europoje, – ceremonijoje pabrėžė NATO jungtinių oro pajėgų vadavietės vadas JAV karinių oro pajėgų generolas Jeffrey Lee Harrigian. – Noriu pagirti visus mūsų sąjungininkus, kurie dalyvavo NATO policijos misijoje nuo 2004 metų, tuo parodydami, kodėl mūsų galingasis NATO aljansas buvo toks svarbus 70 metų ir šiandien demonstruoja nepalaužiamą įsipareigojimą, solidarumą ir ryžtą“.

Misiją perėmusios Belgijos karinės oro pajėgos Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuos keturis naikintuvus F-16. Tai bus jau devintas kartas, kai Belgija dalyvaus NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Belgijos kontingentas buvo ir pirmasis, pradėjęs vykdyti Oro policijos misiją Baltijos šalių oro erdvėje, Lietuvai , Latvijai ir Estijai 2004 m. kovo 29 d. tapus visateisėmis aljanso narėmis.

NATO oro policijos misiją iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose sustiprinsianti Danija taip pat atsiunčia keturis naikintuvus F-16. Tai jau septintas kartas, kai Danija prisideda prie misijos vykdymo. Pirmą kartą jie misiją vykdė 2004 metais.

Misiją baigiantys Vengrijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su keturiais naikintuvais JAS-39 „Gripen“. Misijoje dalyvavo apie 200 karių, tarp kurių lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Misiją papildęs Ispanijos karinių oro pajėgų junginys oro erdvės apsaugą vykdė su penkiais naikintuvais F-18. Misijoje dalyvavo apie 210 karių, tarp kurių lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

Šiauliuose dislokuoti Vengrijos ir Ispanijos kariai misijos metu bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priiminėjo moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose. Taip pat prisidėjo prie Karinių oro pajėgų šimtmečio minėjimo Aviacijos šventės „Sakalo sparnai 2019“ renginio programos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite