Angle down Atgal

Kovo 4-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 4-oji – Šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, diena. Kovarnių diena.

Vienintelis lietuvių šventasis – Kazimieras gimė 1458 m. spalio 3 d. Krokuvoje, karaliaus šeimoje, pratęsdamas garbingą Gediminaičių dinastiją. Jo tėvas buvo Lietuvos ir Lenkijos karalius Kazimieras, senelis – Jogaila, prosenelis – Algirdas. Būdamas 17 metų karalaitis Kazimieras pirmą kartą atvyko į Vilnių ir iš karto pamilo šį miestą bei jo žmones. Būdamas 21-erių jis jau atvyko į Vilnių tvarkyti tėvo patikėtų karališkų reikalų. Užaugęs karaliaus rūmuose Kazimieras visiškai nesižavėjo spindinčia prabanga, žemiškomis linksmybėmis. Svarbiausia karalaičiui Kazimierui buvo ištikimybė Dievui, malda ir pagalba vargšams.

Karalaitis Kazimieras mirė 1484 m. kovo 4 d. Gardino pilyje. Jam buvo 26-eri. Palaidotas Vilniaus katedroje.

1521 metais popiežius Leonas X paskelbė karalaitį Kazimierą šventuoju, dar po kelerių metų šv. Kazimieras paskelbtas Lietuvos dangiškuoju globėju.

Kovarnių diena – sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Šiuo metu į Lietuvą parskrenda kovarniai, kovai.

Kovo ketvirtoji, trečiadienis – 64-oji metų diena (trečioji 10-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 302 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Daina, Daugvarda, Daugvardas, Daugvyda, Daugvydas, Kazė, Kazimiera, Kazimieras, Kazys, Vaclova;

rytoj: Giedrė, Girmantas, Klemensas, Liucijus, Vydotas, Virgilijus;

poryt: Norvilas, Norvilė, Norvilta, Norviltas, Novyda, Novydas, Novydė, Raminta, Ramintas, Rozina, Rožė, Viktoras.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.02 leidžiasi 18.00. Dienos ilgumas – 10.58.

Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kuprotą oželį tik vilko dantis pataiso“ (Lietuvių liaudies patarlė).

**************

Astrologinė prognozė kovo 4-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien pajusite, kiek daug jums reiškia artimi žmonės, namai, komfortas bei praeities patyrimai. Gali užplūsti gražūs prisiminimai, sentimentalios nuotaikos.

JAUTIS. Gerų emocijų, įspūdžių sukels susitikimas su draugiškai nusiteikusiu asmeniu arba dominančio asmens laiškas, skambutis, gautas atsakymas ar pranešimas. Šiandien nevenkite kontaktų, pasitarimų, interviu teikimo, savireklamos – visa tai neš naudą.

DVYNIAI. Puiki diena verslo susitarimams, komercijai, apsipirkimui, darbo paieškoms, bet kokioms sutartims. Jei turite reikalų, susijusių su nuosavybe, pinigais, praktinėmis paslaugomis, kreditavimu, nedelsdami jų imkitės. Galite įgyti gerbėjų, rėmėjų

VĖŽYS. Šiandieną jūs galite atsidurti dėmesio centre. Jeigu pasitikėsite savimi, įgyvendinsite net didelius planus. Bus gana lengva bendrauti, rasti kompromisus. Tinkama diena bet kokio pobūdžio pasimatymams, pasitarimams, pristatymams.

LIŪTAS. Nebloga diena, tačiau rimtai dirbti, stengtis visiškai nesinorės. Nebent tai būtų meninė veikla ar kas nors susiję su vaizduote, mistika, labdara. Sugebėjimo fantazuoti ir kūrybinio įkvėpimo išties nestokosite.

MERGELĖ. Regis, ir patys negailėsite kitiems dėmesio, ir gausiai jo sulauksite iš aplinkinių. Tikriausiai prisiminsite, ką reiškia komplimentai. Bendraminčių, užtarėjų toli ieškoti nereikės.

SVARSTYKLĖS. Dalykine prasme tai turėtų būti rezultatyvi diena. Regis, pradės ryškėti perspektyvos ir jaustis apčiuopiama nauda. Jei dėl kažko preliminariai buvote susitarę ar pradėję, tai turbūt sėkmingai vystysite šį procesą.

SKORPIONAS. Šiandien jūs galite sublizgėti vienoje ar kitoje srityje. Galima užsiimti reikšmingais organizaciniais reikalais, moksline, kūrybine veikla. O jei tai nėra aktualu, tai jūsų dėmesiu nuoširdžiai pasidžiaugs šeimos nariai.

ŠAULYS. Galite tvarkyti finansinius reikalus, sudaryti draudimo sutartis, imti ar teikti paskolas, investuoti ar tarpininkauti kitiems panašiuose reikaluose. Regis, iš to bus naudos ir jums, ir kitiems. Trauks meilės potyriai, džiugins flirtai.

OŽIARAGIS. Palankiai turėtų spręstis teisiniai klausimai. Jeigu ieškote tarpininkų ar sąjungininkų, gali pasitaikyti puikus variantas. Partnerystės, meilės reikalai irgi neturėtų nuvilti.

VANDENIS. Tiktų spręsti su įsidarbinimu, persikvalifikavimu susijusius klausimus. Nusimato viltingos naujienos. Jeigu norite keisti šukuoseną, įvaizdį, darykite tai šiandien. Stenkitės patikti dominantiems asmenims – tai pasiteisins.

ŽUVYS. Nebloga diena meilei, kūrybai, įvairiems pristatymams, vaikų lavinimui. Demonstruokite talentus, reprezentuokite save. Konfidenciali informacija gali padėti išspręsti kai kurias problemas.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite